Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ula Bejga: Zdrowa rywalizacja jest ważną częścią treningu

Ula Bejga: Zdrowa rywalizacja jest ważną częścią treningu

fot. archiwum

21-letnia Urszula Bejga w nadchodzących rozgrywkach ligowych będzie reprezentowała barwy Stali Mielec. Wychowanka PTPS Piła, która ostatni sezon spędziła w słowackiej VK Spišská Nová Ves, opowiada o przygotowaniach do sezonu w nowej drużynie.

Kamil Sypek: – Ostatni sezon spędziłaś za granicą, a mianowicie na Słowacji. Czy możesz go zaliczyć do udanych oraz jak wygląda poziom tamtej ligi w odniesieniu do PlusLigi Kobiet?

Urszula Bejga:Każde nowe doświadczenie czegoś uczy, więc TAK – jak najbardziej mogę ten sezon również zaliczyć do udanych. Liga słowacka jest jednak słabsza od polskiej PlusLigi, poziomem przypomina raczej naszą I ligę.

– Co skłoniło cię do powrotu do kraju oraz podpisanie kontraktu ze Stalą Mielec?– Cóż, w naszym fachu mało kiedy wybór klubu jest podporządkowany czemukolwiek. To raczej życie prywatne (np. studia, rodzina itd.) jest podporządkowane takiemu, czy innemu transferowi. To wszystko kwestia przyzwyczajenia. Coroczne przeprowadzki nauczyły mnie już nie przywiązywać się do miejsc.

– O miejsce w składzie będziesz musiała rywalizować z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, mianowicie z Dominiką Koczorowską oraz Sylwią Pycią. Obydwie mają za sobą występy w reprezentacji z wieloma sukcesami…

– Tak, zgadza się, ale to ogromna szansa dla młodej zawodniczki, trenować z takimi doświadczonymi koleżankami. Poza tym zdrowa rywalizacja jest ważną częścią treningu.

– Masz świetne warunki fizyczne, które na pewno dają przewagę w bloku. Czy to twój najmocniejszy element gry?

– Nie mnie to oceniać, ale prawdą jest, że wzrost jest mi bardzo pomocny, np. przy bloku.

– Jesteście już po pierwszych treningach. Jak wyglądają przygotowania?

– Na razie pracujemy nad wytrzymałością i siłą. Dużo biegamy, pływamy oraz trenujemy na siłowni.

– Do Mielca, po zakończeniu rozgrywek sprowadzono sześć nowych zawodniczek. Zmiana nastąpiła również na stanowisku szkoleniowca, którym od nowego sezonu będzie Adam Grabowski. Jednak ze zgraniem zespołu nie powinno być problemu, gdyż na pierwszych treningach widać było bardzo przyjemną atmosferę.

– Dokładnie. Dziewczyny są bardzo sympatyczne, dobrze się dogadujemy i spotykamy również poza treningami.

– Dwa ostatnie sezony Stal o ekstraklasę walczyła w barażach. W tym sezonie zespół został wzmocniony, ale rywale też nie próżnowali. Kibice wierzą, że ten sezon będzie zdecydowanie lepszy. Natomiast jaki jest cel stawiany przez Ulę Bejgę oraz zespół Stali Mielec?

– Ja osobiście mam dobre przeczucie. Mam nadzieję, że zawalczymy w tej lidze, zagramy o możliwie jak najwyższe cele i nie zawiedziemy kibiców.

* rozmawiał Kamil Sypek (kkstalmielec.net)

źródło: kkstalmielec.net

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved