Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jak kibice wspominają Huberta Jerzego Wagnera?

Jak kibice wspominają Huberta Jerzego Wagnera?

fot. archiwum

Memoriał Huberta Wagnera był zapowiadany jako kluczowy element przygotowań naszej reprezentacji do zbliżających się Mistrzostw Świata. Najlepszy skład turnieju w historii, światowe gwiazdy i pełne trybuny mają zapewnić wielkie, trzydniowe emocje.

Warto się zastanowić ile w tym turnieju jest zwykłej frajdy dla kibiców a ile upamiętnienia najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki w Polsce. Czy wciąż pamiętamy Huberta Wagnera? Jak wspominają go starsi kibice? Czy ci młodsi wiedzą kim był człowiek, który jest ikoną tego pięknego sportu w Polsce? Postanowiłem zbadać ten problem rozmawiając z kibicami podczas pierwszego meczu bydgoskiego turnieju.

Kibice oglądając na parkiecie popisy Giby czy Vissotto chętnie rozmawiali o Hubercie Wagnerze. Pan Piotr, 52-latek z Grudziądza doskonale pamięta najlepsze lata naszej reprezentacji. To było coś wielkiego. Byliśmy najlepsi, pokonywaliśmy ekipę ze Związku Radzieckiego, nasi zawodnicy byli największymi gwiazdami, o ile można wtedy było myśleć w tych kategoriach. A Hubert Wagner był głównodowodzącym, ojcem tych zwycięstw. Podobne opinie panują wśród większości starszych kibiców. Wie Pan, to były inne czasy. Dla nas kiedyś takie mecze, wygrane to była sprawa narodowa. Człowiek od razu szedł weselszy na drugi dzień do pracy – to opinia pana Marka, 64-latka z Bydgoszczy. Takich zdań padło naprawdę sporo. Dobrze, że mamy ten Memoriał. Ten człowiek dał nam tyle radości, jego drużyna była dla nas synonimem sukcesu. A teraz co roku najlepsi siatkarze świata oddają mu hołd walcząc na polskich boiskach – uważa pani Ania z Gorzowa, choć przyznaje, że największych sukcesów kadry Wagnera nie pamięta najlepiej, lecz w jej rodzinie siatkówka zawsze była numerem jeden wśród dyscyplin sportowych, więc doskonale zdaje sobie sprawę z pozycji tego wybitnego szkoleniowca w świecie polskiej siatkówki. Padło też przy okazji kilka gorzkich słów pod adresem obecnych zawodników. Pan Andrzej z Torunia uważa, że nie można porównywać tamtej drużyny i jej trenera z dzisiejszymi gwiazdami: Teraz siatkarze zarabiają tysiące euro, mają doskonałe warunki. A kiedyś? Hubert Wagner miał świetnych graczy pod opieką, ale sytuacja była dużo gorsza. Mimo to wyciągnął więcej niż maksimum, dokonał niemożliwego. Z panem Andrzejem nie zgadza się jego kolega, pan Zbigniew: A moim zdaniem w zeszłym roku ci młodzi chłopcy nawiązali do sukcesów kadry Wagnera. Fajni ludzie, mających za szefa doskonałego trenera Castellaniego, który przypomina mi trochę naszą legendę.

Starsi kibice nie zapomnieli Huberta Wagnera. Jeśli chodzi o tych młodszych to można było spotkać różny poziom wiedzy na temat dawnych czasów. Wiem po prostu, że był trenerem i to dobrym, ale nic więcej. Siatkówką interesuje się dopiero kilka lat, dla mnie ten turniej to po prostu okazja żeby zobaczyć gwiazdy, Gibę czy Zagumnego – to 18-letni Kuba z Bydgoszczy. Ale zdarzali się też zapaleńcy. 23-letni Piotrek, student z Łodzi wyrecytował niemal całą biografię Huberta Wagnera. Spędziłem też sporo czasu szukając w sieci starych spotkań kadry z tamtych czasów. Mam całkiem sporą kolekcję! O takich sukcesach i osobach jak Hubert Wagner trzeba pamiętać, pokazywać młodszym jak się kiedyś grało. Kuba z Włocławka mówi: Pewnie, że wiem wszystko o Hubercie Wagnerze. Mój ojciec nie dałby mi spokoju – uśmiecha się szeroko.Jak widać w natłoku światowych imprez, gwiazd, wielkiej ilości spotkań nie zapominamy kim był i czego dokonał Hubert Jerzy Wagner. Kibice są już przyzwyczajeni do tego turnieju, pełne trybuny to najlepszy hołd dla tego wybitnego szkoleniowca. Najlepszą odpowiedź na pytanie kim był Hubert Wagner dała 10-letnia Kasia, którą na mecz zabrali rodzice: Był trenerem. Najlepszym!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved