Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: PZPS dokonał podziału na grupy

II liga K: PZPS dokonał podziału na grupy

fot. archiwum

Polski Związek Piłki Siatkowej dokonał podziału na grupy w II lidze kobiet oraz opublikował terminarze rundy zasadniczej sezonu 2010/2011. W dwóch grupach rozgrywki rozpoczną się 25 września, w pozostałych dwóch - 9 października.

W nadchodzącym sezonie ligowym do rozgrywek II ligi kobiet powinny przystąpić 42 zespoły, o ile wszystkie uzyskają odpowiednią licencję PZPS. Licencji nie uzyskała jeszcze nawet połowa drużyn, które zostały już podzielone (podobnie jak w poprzednich sezonach) na cztery grupy. Rozgrywki w grupach 1. i 2. rozpoczną się 25 września, natomiast w grupach 3. i 4. – 9 października.

W grupie pierwszej wystąpi w nadchodzącym sezonie 11 zespołów. Wśród nich jest m.in. spadkowicz z I ligi – Jedynka Aleksandrów Łódzki. Po dwóch latach nieobecności na tym szczeblu rozgrywek, do II ligi powrócił Sokół Mogilno. Aż cztery drużyny w tej grupie pochodzą z województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz Sokoła, są to Joker Świecie, Pałac II Bydgoszcz i Budowlani Toruń, którzy w związku z problemami organizacyjno-finansowymi zrezygnowali z możliwości gry w wyższej klasie rozgrywkowej na rzecz Sparty Warszawa.

grupa 1
Sokół Mogilno
Joker Mekro Świecie
Energetyk Poznań
Piast Szczecin
Pałac II WSG Bydgoszcz
Akademia Pomorska Czarni Słupsk
Budowlani Synapsa Toruń
RSMS Police
PTPS II Piła
Zawisza Sulechów
Jedynka Aleksandrów ŁódzkiGrupa druga to zdecydowana przewaga drużyn z województwa śląskiego. Jedynie siatkarki Gaudii Trzebnica (woj. dolnośląskie) i Calisii Kalisz (woj. wielkopolskie) będą reprezentować inne regiony kraju. Ten drugi klub, może mieć jednak spore problemy z uzyskaniem licencji i nie wiadomo, czy przystąpi do rozgrywek. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o prymat w tej grupie pomiędzy Gaudią, która w ubiegłym roku była najlepsza w rundzie zasadniczej, a koalicją drużyn z regionu śląskiego.

grupa 2
Calisia Kalisz
SMS PZPS II Sosnowiec
Silesia Volley Sokół Chorzów
VC Victoria MOSiR Cieszyn
Gaudia Budmel Trzebnica
MCKiS Jaworzno
WSH CABO Steel Płomień Sosnowiec
SPS AZS Politechnika Częstochowska
GS UKS Krzanowice
AJD Częstochowianka Częstochowa
UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice

Na faworytki grupy trzeciej urastają przed sezonem siatkarki Legionovii Legionowo. Spadkowicz z I ligi szykuje mocny kadrowo zespół, którego zadaniem będzie powrót na zaplecze PlusLigi. Aż trzech beniaminków w tej grupie pochodzi z jednego regionu. Reprezentujące województwo łódzkie drużyny z Ozorkowa, Łasku i Bełchatowa będą chciały udowodnić, że stać je na grę w II lidze. Ambicje na awans, choć być może jeszcze nie w tym sezonie, zgłasza również Politechnika Warszawska. Rywalizacja na pewno będzie bardzo interesująca.

grupa 3
UKS Ozorków
Legionovia Legionowo
ŁMLKS Łask
AZS KŚ Politechnika Radomska
Skra Bełchatów
AZS AWF Warszawa
ŁKS Łódź
BAS AZS Politechnika Warszawska
Eko Energia NIKE Węgrów
E.Leclerc Orzeł Elbląg

Grupa czwarta II ligi siatkarek to region południowo-wschodniej Polski W gronie drużyn występujących w tej grupie nie ma spadkowicza z I ligi i chyba trudno wskazać zdecydowanego faworyta rozgrywek. Najsilniejsze wydają się być siatkarki Szóstki Biłgoraj (wygrały swoją grupę II ligi w ubiegłym sezonie, ale nie awansowały do I ligi) i Wisły AGH Kraków (2. miejsce w grupie czwartej). Nie wiadomo jeszcze, czy do rozgrywek przystąpi Pogoń Proszowice, bowiem zespół ten (jako jedyny w klub żeński) nie przesłał dokumentów w celu uzyskania licencji PZPS.

grupa 4
RKS Bolesław Rzeszów
BKS Szóstka Biłgoraj
Sandecja Nowy Sącz
Wisła AGH Kraków
Extrans-Patria Sędziszów Małopolski
PWSZ Karpaty MOSiR Krosno
Paleo Pogoń Proszowice
Anser Siarka Tarnobrzeg
Tomasovia Tomaszów Lubelski
Dalin Myślenice

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved