Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Dobra dyspozycja Polek w bloku i na zagrywce kluczem do zwycięstwa

Dobra dyspozycja Polek w bloku i na zagrywce kluczem do zwycięstwa

W pierwszym spotkaniu kolejnego weekendu WGP siatkarek Polki pewnie pokonały reprezentantki Tajwanu. Podopieczne trenera Matlaka były zdecydowanie lepsze we wszystkim elementach siatkarskiego rzemiosła.

Najjaśniejszym punktem wśród biało-czerwonych była zdobywczyni 14- punktów Anna Barańska . Obok najlepiej punktującej naszej reprezentacji kolejne miejsca w klasyfikacji zajęły Agnieszka Bednarek- Kasza oraz Joanna Kaczor, z identycznym rezultatem- po 8 ‚oczek’. Po drugiej stronie siatki najwyższe osiągnięcie indywidualne w tym elemencie uzyskała Ting Wan CHEN z wynikiem 8 punktów na przestrzeni trzech rozegranych setów. Niewiele mniej bo 6 punktów naszym rywalkom dała Ju Wan LIAO , trzecią zawodniczką Tajwanu w klasyfikacji została Jou Ko WU, która skutecznie zakończyła 4 akcje.

Indywidualne rezultaty poszczególnych zawodniczek mają swoje potwierdzenie w elemencie skuteczności zagrań w ataku. Najwyższy procent efektywnego ataku wśród podopiecznych trenera Matlaka uzyskała Anna Barańska (60%) , nasza przyjmująca na 15 szans w ataku wykorzystała 9. Minimalnie słabszy wynik uzyskała druga w zestawieniu Polka, Katarzyna Skowrońska-Dolata kończąc 6 na 15 piłek, z łączną notą 40%. Łącznie skuteczność polskich zawodniczek wynosiła 56,52%, na 69 piłek otrzymanych w ataku podopieczne Jerzego Matlaka zakończyły 39, zapisując kolejne punkty na koncie naszej reprezentacji.
Zdecydowanie słabo w zestawieniu z wynikami naszej reprezentacji wyglądają statystyki reprezentantek Tajwanu. Najskuteczniejszą zawodniczką z notą 31,82% (7 punktów w 22 atakach) była Ting Wan CHEN, z 25% efektowności kolejna w zestawieniu była Jou Ko WU. Również średni rezultat Tajek nie jest imponujący 22 punkty w 74 akcjach dały rezultat na poziomie 29,73% skuteczności.

Po raz kolejny Polki potwierdziły swoją dobra grę na siatce w elemencie bloku. W trzech partiach biało-czerwone 10 razy zatrzymywały rywalki na siatce, a liderkami naszej reprezentacji, w tym elemencie, były Anna Barańska i Agnieszka Bednarek-Kasza, które uzyskały po 4 ‚oczka’. Po jednym punktowym bloku w swoim wykonaniu miały Joanna Kaczor i Berenika Okuniewska. Gra na siatce jest kolejnym z elementów, w którym zdecydowanie gorzej wypadły Tajki. W zestawieniu z 10 blokami polskich siatkarek reprezentantki Tajwanu mogą pochwalić się tylko trzema punktowymi blokami, w wykonaniu Feng Yin TSAI, Tzu I WEN oraz Ting Wan CHEN.Bezpośrednio na zagrywce po raz kolejny znakomity wynik uzyskały nasze siatkarki. Łączny rezultat 10 punktów zdobytych bezpośrednio po serwisie może być satysfakcjonujący, najwięcej problemów, swoją zagrywką, rywalkom sprawiła Karolina Kosek (3 asy serwisowy), o jedno ‚oczko’ mniej na swoim koncie zapisała Milena Sadurek (2 zagrywki punktowe). Natomiast Tajki swoim serwisem nie sprawiły Polkom większych problemów, dwukrotnie podopieczne Jerzego Matlaka nie przyjęły zagrywek rywalek.

Wyniki uzyskane w polu zagrywki nie miały swojego odzwierciedlenia w elemencie perfekcyjnego przyjęcia serwisu. Polki otrzymały notę na średnim poziomie 37,2%. Najlepsza w zestawieniu okazała się Mariola Zenik z rezultatem 53,85% (7 na 13 piłek przyjętych idealnie). Wynik drugiej z naszych przyjmujących Anny Barańskiej, nie może być zadowalający- 18,18% perfekcyjnego przyjęcia. Ponownie jednak gorszy wynik uzyskały Tajki- idealne przyjęcie kształtowało się na poziomie 16,67%.

    POLSKA                  TAJWAN
Punkty:
1. Anna Barańska 14 pkt 1. CHEN Wan Ting 8 pkt
2. Agnieszka Bednarek- Kasza 8 2. LIAO Wan Ju 6
3. Katarzyna Gajgał 7 3. WEN I Tzu 4
Atak:
1. Anna Barańska 9 pkt 1. CHEN Wan Ting 7 pkt
2. Joanna Kaczor 7 2. LIAO Wan Ju 5
3. Katarzyna Gajgał 6 3. WU Ko Jou 4
Blok:
1. Anna Barańska 4 pkt 1. TSAI Yin Feng 1 pkt
2. Agnieszka Bednarek- Kasza 4 2. WEN I Tz 1
3. Berenika Okuniewska 1 3. CHEN Wan Ting 1
Zagrywka:
1. Karolina Kosek 3 pkt 1. LIAO Wan Ju 1 pkt
2. Milena Sadurek 2 2. WEN I Tzu 1

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved