Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Leandro Vissotto: Graliśmy bez mocy

Leandro Vissotto: Graliśmy bez mocy

fot. archiwum

Reprezentacja Polski pokonała Brazylię 3:2 w meczu otwarcia znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Areny. Po spotkaniu dla portalu SportoweFakty.pl wypowiedział się Leandro Vissotto Neves, jeden z najlepszych zawodników na świecie.

Mecz w hali na granicy Gdańska i Sopotu, w którym spotkali się ze sobą reprezentanci Polski i Brazylii był pierwszym wydarzeniem w świeżo wybudowanym obiekcie, który od kilku dni nosi nazwę Ergo Arena. Mimo że Leandro Vissotto Neves w 2009 roku został wybrany do najlepszej drużyny świata według magazynu "L’Équipe", takie wydarzenia nadal robią na nim wrażenie. – Tak, wiem że był to pierwszy mecz na tej hali – mówi. – Jestem szczęśliwy z powodu, że mogłem tutaj być. Był to dla mnie powrót po kontuzji ramienia. Przegraliśmy, ale to jest sport i mogło nam się to zdarzyć. Ergo Arena to bardzo dobra, nowoczesna hala, która potwierdza że Polska ma jedne z najlepszych obiektów do gry w siatkówce.

Vissotto bardzo krytycznie ocenił grę swoją i swojej drużyny. – Graliśmy bardzo słabo – nie ukrywa. – Powinniśmy zdobyć więcej punktów w środowym spotkaniu. Graliśmy jakoś bez wściekłości, bez mocy… Po prostu tak, jak Brazylia nie powinna grać. Chciałbym jednak pogratulować Polsce. Był to historyczny moment dla Polski i dla tej hali. Jestem dumny z tego, że mogłem uczestniczyć w tym historycznym meczu.

Biorąc pod uwagę ostatnie sukcesy brazylijskich siatkarzy i znanych przez wszystkich piłkarzy Canarinhos wydaje się, że to przedstawiciele halowego sportu stają się powoli eksportową marką największego państwa Ameryki Południowej. – Tak, teraz gramy lepiej od naszych piłkarzy – zaśmiał się Vissotto.Liczę, że utrzymamy ten poziom i wygramy turniej mistrzostw Świata, spisując się tam lepiej od piłkarzy reprezentacji Brazylii na ostatnim Mundialu w RPA.źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved