Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kamienna Góra zagra w 2 grupie II ligi

Kamienna Góra zagra w 2 grupie II ligi

fot. archiwum

Znany jest już podział na grupy w II lidze piłki siatkowej mężczyzn. Część drużyn nadal jednak nie ma licencji uprawniających do udziału w rozgrywkach. Dla MKS "Sudety" Kamienna Góra sezon rozpocznie się 9 października.

Między 9 a 11 sierpnia Polski Związek Piłki siatkowej przyznawał licencje uprawniające do udziału w rozgrywkach szczebla centralnego. Na 114 klubów licencję dostało 68, 2 nie dostarczyły dokumentacji, a 46 klubów musi dokumentację uzupełnić. W tej trzeciej grupie znalazły się kamiennogórskie "Sudety". Dokumentacja została już uzupełniona i MKS "Sudety" do końca sierpnia powinny otrzymać licencję.

W tym sezonie "Sudety" ponownie zagrają w drugiej grupie II ligi. Znacznie zmienił się jednak skład tej grupy. Oprócz MKS "Sudety" Kamienna Góra zagrają w niej: MKS Cuprum MUNDO Lubin, TS Volley Rybnik, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, LKS Czarni Wirex Rząśnia, KS AZS Rafako Racibórz, Delic Pol Norwid Częstochowa, AZS KU Politechnika Opolska, Volley Club "Górnik" Siemianowice Śląskie, Gwardia Wrocław S.A. Grupa, jak wszystkie w tym sezonie, liczy 10 drużyn. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 9 października. "Sudety" rozpoczną od wyjazdowego meczu w Siemianowicach. Tydzień później podejmować będą "Czarnych" Rząśnia.

Dużym zmianom uległ skład drużyny. Z klubem pożegnali się Maciej Zając (AZS Nysa), Dariusz Jakobschy , Jarosław Pizuński (AZS Nysa), Maciej Leński (Victoria Wałbrzych), Piotr Wierzbicki (Victoria Wałbrzych) i Fabian Kurzawiński (Victoria Wałbrzych). W nowym sezonie trenerem "Sudetów" będzie Krzysztof Kurpiel, który jednocześnie grac będzie jako przyjmujący. Z kadetów do drużyny II ligi przeszli Szymon Bobek, Mateusz Majka, Ernest Matejko i Karol Urbanek. Trwają poszukiwania kolejnych zawodników.Celem na sezon 2010/2011 jest utrzymanie w II lidze.

Autorem tekstu jest M.Jaksoń

źródło: powiatowa.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved