Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M : PZPS dokonał podziału na grupy

II liga M : PZPS dokonał podziału na grupy

fot. archiwum

Jedną z najważniejszych decyzji związku było zrównanie liczebności wszystkich grup. Przed rokiem grupa II liczyła jedenaście ekip, bowiem poza końcową klasyfikacją ogrywała się młodzież SMS Spała. Dla klubów był to dodatkowy wydatek.

W grupie pierwszej mamy trzech beniaminków: Żagań i powracający po kilku latach gry w niższych ligach Grudziądz (otrzymał miejsce od Chemika Bydgoszcz) oraz Świnoujście (wcześniej na tym poziomie grał Maraton). Ubiegłoroczny zwycięzca – AZS UAM Poznań niestety nie wywalczył awansu do pierwszej ligi, wobec czego ponownie będzie faworytem tej grupy. Do składu powróciło Morze Szczecin po nieudanym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

Druga grupa została uszczuplona o SMS Spała. Jako beniaminek dołączyła wrocławska Gwardia, choć w ubiegłym sezonie wycofała się inna ekipa z tego miasta Burza. Ubyły również zespoły z Sycowa oraz Bełchatowa. Ten drugi tym razem młodzież będzie ogrywać w Młodej Pluslidze. Do grupy trzeciej przesunięto Bzurę Ozorków. Skład uzupełniono zespołami Lubina (z grupy I), Siemianowic Śląskich i Raciborza (oba z IV grupy).

Trzecia – tak zwana "warszawska", skoncentrowała drużyny północno-wschodnich regionów kraju. Ubiegłoroczny zwycięzca – Pekpol Ostrołęka, awansował z Turnieju Mistrzów grup do pierwszej ligi. Spadł do trzeciej ligi Armat Kozienice. Nowi w tej grupie to Pronar Hajnówka (spadkowicz z I ligi), Camper Wyszków i Mos Wola Warszawa jako beniaminkowie, oraz przesunięta z drugiej grupy Bzura Ozorków.

Mamy też grupę "krakowską", gdzie w ubiegłym roku grały dwa zespoły z miasta Kraka. W tym obok Wandy oraz Politechników zagra jeszcze beniaminek Wawel. Kolejnym debiutantem jest kontynuator drugoligowych tradycji Hejnału Kęty – Kęczanin. W miejsce najlepszego zespołu drugich lig – MKS MOS Będzin, który wywalczył awans do zaplecza ekstraklasy, przesuniętych do grupy drugiej Raciborza oraz Siemianowic Śląskich i oddania miejsca przez Resovię Rzeszów, dokooptowano SMS Spała z (z II grupy) oraz Czarnych Radom (z III grupy).

Drugi rok z rzędu narzekać pewnie będą w Tomaszowie Mazowieckim, bowiem ponownie nie znaleźli się w grupie z oddaloną o dziewięć kilometrów Spałą. Za to udało się w końcu być razem Victorii Wałbrzych oraz Sudetom Kamienna Góra. Nic przecież tak nie cieszy kibiców jak lokalne derby. Pierwszą kolejkę dla wszystkich grup zaplanowano na dziewiątego października.

Podział na grupy:

Grupa I
LO MS Świnoujście
WKS Sobieski Arena Żagań
Trefl II Gdańsk
TS Koset Grudziądz
Krispol Września
KS Morze Bałtyk
AZS UAM Poznań
AZS UZ Zielona Góra
KS Colman Grześki-Helena Kalisz
STS Olimpia SulęcinGrupa II
MKS Sudety Kamienna Góra
LKS Czarni Wirex Rząśnia
KS AZS Rafako Racibórz
Delic Pol Norwid Częstochowa
TS Volley Rybnik
Volley Club "Górnik" Siemianowice Śl.
Gwardia Wrocław S.A.
MKS Cuprum Mundo Lubin
TS Victoria PWSZ Wałbrzych
AZS KU Politechnika Opolska

Grupa III
Pronar Parkiet Hajnówka
KPS Siedlce
GTS Peiying Wilga Garwolin
KS Camper Wyszków
MKS Bzura Ozorków
UMKS MOS Wola Warszawa
KPS RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki
BAS Legia Warszawa
KU AZS Uniwersytet Warszawski
KS AZS UWM Olsztyn

Grupa IV
KS Wanda Instal Kraków
RCS Czarni Radom
KU AZS Politechnika Krakowska
PWSZ Karpaty Krosno
MKS Wisłok Strzyżów
SMS Spała II
WKS Wawel AGH Kraków
UMKS Kęczanin Kęty
STS Skarżysko Kamienna
KS Błękitni Ropczyce

Autor artykułu: Paweł Siejak Sportowe Fakty

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved