Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Pionkach szukają rywala dla PGE Skry

W Pionkach szukają rywala dla PGE Skry

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów chce po raz kolejny przyjechać do Pionek i zagrać w towarzyskim meczu charytatywnym. Niestety, drugi z uczestników tego wydarzenia, Jastrzębski Węgiel akurat w tym terminie ma zaplanowany obóz przygotowawczy we Włoszech.

Organizator pokazowego meczu, Radosław Bielecki robi wszystko, żeby znaleźć silnego rywala. – Trener Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki jest moim dobrym kolegą i potwierdził przyjazd swojej drużyny do Pionek. Niestety, skomplikowała się sprawa z Jastrzębskim Węglem, które akurat w tym terminie ma obóz we Włoszech. Wysłałem zapytanie i będę robił wszystko, aby namówić do udziału w tym meczu Resovię Rzeszów. Dla Mistrzów Polski z Bełchatowa będzie to ostatnia faza przygotowań przed sezonem ligowym 2010/2011. Dlatego też w Pionkach chcą zagrać z silnym rywalem. Wiem, że Fart Kielce czy Jadar Radom z pewnością zgodziliby się na taki mecz. Tyle tylko, że Skra liczy na bardziej wymagającego przeciwnika. W ciągu dwóch tygodni powinienem wiedzieć kto ostatecznie zagra w Pionkach i czy do tego meczu dojdzie – powiedział organizator charytatywnego spotkania, Radosław Bielecki.

Mecz został wstępnie zaplanowany na 14/15 października, czyli kilka dni po mistrzostwach świata siatkarzy, które 10 października zakończą się we Włoszech. Widowisko ma się odbyć w hali sportowej przy ulicy Sosnowej w Pionkach.

Zarówno Skra Bełchatów, jak i jej ewentualny rywal zgodzili się na przyjazd do naszego miasta pod warunkiem, że będzie to mecz charytatywny. Prawie dwa lata temu, 24 września 2008 roku, Skra zmierzyła się w Pionkach z Jastrzębskim Węglem i wygrała wówczas 3:1. Dochód ze spotkania, ponad 10 tysięcy złotych został przekazany na leczenie chorego chłopca.Jeżeli spotkanie dojdzie do skutku, kibice w Pionkach mieliby niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo złotych medalistów ostatnich mistrzostw Europy, medalistów mistrzostw świata, czy Igrzysk Olimpijskich.

źródło: pionki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved