Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Kolanek: Będę walczył o miejsce w składzie

Radosław Kolanek: Będę walczył o miejsce w składzie

fot. archiwum

Radosław Kolanek jest jednym z nowych zawodników w szeregach Tytanu AZS. 24-letni środkowy trafił do częstochowskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z PGE Skry Bełchatów. Kolanek ma jednak na swoim koncie kilka występów w barwach mistrza Polski.

24-letni siatkarz w poniedziałek wraz z nowymi kolegami rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Częstochowianie pod okiem nowego trenera, Marka Kardosa przez najbliższe dwa tygodnie pracować będą głównie na siłowni. – Wrażenia, jak najbardziej pozytywne po tych dwóch treningach. Czuje się bardzo dobrze w nowym zespole. Wszyscy wiemy w jakim celu pracujemy i atmosfera jest bardzo dobra. Nie mogę na nic narzekać – mówi zawodnik.

Kolanek mimo, że od początku swojej przygody z siatkówką związany był z PGE Skrą Bełchatów, to jednak nie potrafił przebić się do pierwszego składu bełchatowskiej ekipy i w rezultacie rzadko oglądaliśmy go dotąd na parkietach PlusLigi. 24-latek większość kariery spędził tułając się po niższych ligach w rezerwach klubu. Kolanek nie obawia się jednak, że brak doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej może odegrać jakąkolwiek role w nadchodzącym sezonie. – Myślę, że nie będzie to miało znaczenia i poradzę sobie. Są tutaj ludzie, którzy mogą mi pomóc. Będę miał od kogo się uczyć i wierzę, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku – dodaje bez cienia wątpliwości.

Kolanka czeka jednak arcytrudne zadanie. Jego konkurentami do miejsca w pierwszej „szóstce" będą bowiem Piotr Nowakowski oraz Łukasz Wiśniewski, którzy posiadają niepodważalną pozycję w zespole i zdążyli już wyrobić sobie solidną markę na krajowym podwórku. Nowakowski jest dodatkowo aktualnym Mistrzem Europy, a we wrześniu być może dostąpi także zaszczytu reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach Swiata, które rozegrane zostaną we Włoszech. – Oczywiście, chłopaki prezentują wysoki poziom. Jeśli jednak tylko wróce do pełni zdrowia, to nie poddam się i będę walczył. Podstawowe założenie jest takie, że przychodzę tu w roli zmiennika, ale nie chcę się do tego ograniczać. Będę walczył o miejsce w składzie – zapewnia zawodnik.Szyki siatkarzowi póki, co krzyżują jednak problemy zdrowotne. Trzy miesiące temu środkowy przeszedł bowiem zabieg kolana i w początkowej fazie przygotowań będzie trenował według indywidualnego trybu. – Wykonuje, jak na razie indywidualne ćwiczenia, wzmacniam kolano po operacji. Od zabiegu minęły trzy miesiące i cały czas jestem w kontakcie z lekarzami. To, co robię obecnie jest na razie optymalne. Nie mogę za bardzo szaleć, aby nie przeszarżować .

*Rozmawiał Adrian Haluszka
*Więcej na azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved