Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Lechia Tomaszów Maz. stawia na młodzież

Lechia Tomaszów Maz. stawia na młodzież

fot. archiwum

Siatkarze Lechii Tomaszów Maz. utrzymali się w poprzednim sezonie w II lidze dopiero po barażowych spotkaniach z Gwardią Wrocław. W nadchodzącym sezonie klub stawia na młodzież, a celem  drużyny będzie pozostanie w szeregach II-ligowców.

Zarząd Lechii w nowym sezonie konsekwentnie będzie realizował wcześniej założone cele i zadania. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy stawiamy na młodzież i co najmniej czterech naszych juniorów dołączy już od tego sezonu do pierwszego zespołu – mówi prezes i trener Lechii w jednej osobie, Marek Hertel.

Skład Lechii w porównaniu do ubiegłego sezonu ulegnie radykalnej zmianie. Z drużyny odeszli: Marcin Kudłacik, Michał Jaszewski, Przemysław Golec, Szymon Nowak i Krzysztof Kusztelak. Trzech wychowanków Lechii potwierdziło już akces gry w kolejny sezonie ligowym – Bartłomiej Latocha, Ernest Witkowski i Adam Czekaj.Ciągle prowadzimy jeszcze rozmowy dotyczące ewentualnej dalszej gry w naszym zespole zawodników z ubiegłego sezonu: Pawła Rychlika, Mariusza Popieli i Mariusza Neroja. Trwają również rozmowy dotyczące pozyskania Radosława Rybaka z Politechniki Warszawa oraz Michała Kotasa ze Skry Bełchatów.

Już w piątek zawodnicy z Tomaszowa Maz. rozpoczynają 10-dniowy obóz przygotowawczy w Spale.W tym czasie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale nadal będzie przebywała kadra polskich siatkarzy i będziemy musieli nasze zajęcia treningowe dopasować do zajęć treningowych kadry. Na początku września planujemy rozegrać kilka spotkań kontrolnych z zespołami II-ligowymi z naszego województwa – dodaje trener Hertel.Celem tomaszowskiego klubu w najbliższym sezonie będzie utrzymanie drużyny w II lidze. Jak podkreśla Marek Hertel, najważniejsza będzie możliwość gry na szczeblu centralnym najbardziej uzdolnionych juniorów z regionu. Lechia Tomaszów Maz. uzyskała już licencję PZPS na grę w II lidze mężczyzn. Prezes klubu popiera nową koncepcję władz centralnych. – Myślę że pomysł PZPS odnośnie licencji jest słuszny, bo w pewnym stopniu porządkuje sprawy organizacyjne i finansowe poszczególnych klubów. Skompletowanie wniosku nie sprawiło nam większych trudności. Wskazane przez PZPS dokumenty praktycznie zgromadziliśmy w ciągu kilku dni, łącznie z Urzędem Skarbowym, KRS-em i ZUS-em.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved