Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Gwardia Wrocław przed sezonem

II liga M: Gwardia Wrocław przed sezonem

fot. archiwum

Wrocławianie w sezonie sportowym 2010/2011 decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej zagrają w rozgrywkach II ligi. W najbliższy wtorek tj. 24 sierpnia klub zorganizuje trening otwarty dla zawodników, którzy chcieliby zagrać w barwach Gwardii Wrocław.

Klub ze stolicy Dolnego Śląska jak do tej pory podpisał umowy z dwoma doświadczonymi przyjmującymi Michałem Jaszewskim, który ma za sobą występy w Polskiej Lidze Siatkówki oraz Piotrem Deszczem, wychowankiem Energetyka Jaworzno. – Zarówno Jaszewski jak i Deszcz to nasze wzmocnienie. W ubiegłym sezonie właśnie tak doświadczonych zawodników zabrakło, żeby uzyskać bezpośredni awans do II ligi. Jednak dzięki naszym staraniom udało się uzyskać miejsce w II lidze, gdzie będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony – deklaruje prezes Mariusz Żebrowski.

Po roku do drużyny wraca również Mariusz Dutkiewicz. Doświadczony rozgrywający w ubiegłym sezonie bronił barw Burzy Wrocław i po rozpadzie drużyny nie zdecydował się na grę w innym klubie. Z Morza Bałtyk Szczecin do Gwardii wrócił młody środkowy Marcin Chmiela, który grę chce połączyć ze studiami we Wrocławiu. W zespole pozostali także Maciej Krupnik, Bartosz Wajdowicz, Paweł Kordylas, Łukasz Lubaczewski oraz Michał Pętelski.

Wielu kibiców oczekuje od Gwardii gry na najwyższym poziomie, lecz do tego potrzebne są duże nakłady finansowe. My znamy swoje możliwości. Mimo skromnego budżetu chcemy stworzyć ciekawą drużynę. Oczywiście cały czas prowadzimy rozmowy ze sponsorami jednak w obecnych czasach uzyskanie nawet małych kwot jest bardzo trudne – mówi prezes Mariusz Żebrowski.Drużyna Gwardii Wrocław przygotowania do nowego sezonu rozpocznie tygodniowym obozem w Brzegu Dolnym, na który trener Ireneusz Kłos zabierze dwunastu zawodników. Klub nadal poszukuje młodych, ambitnych zawodników. –  Szukamy wzmocnień na trzech pozycjach atakującego, środkowego oraz rozgrywającego – informuje szkoleniowiec.

Trening otwarty dla wszystkich chętnych grą w Gwardii Wrocław odbędzie się w najbliższy wtorek 24 sierpnia o godzinie 16.00 w hali Gwardii przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved