Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Fabian Drzyzga: Nie myślę o mistrzostwach

Fabian Drzyzga: Nie myślę o mistrzostwach

fot. archiwum

Fabian Drzyzga znalazł się w szerokiej kadrze Daniela Castellaniego na MŚ. Jednak zawodnik przyznaje, że raczej na mundial nie pojedzie. - Patrząc realnie, to jest chyba niemożliwe, ponieważ od dłuższego czasu nie trenuję z chłopakami - mówi Drzyzga.

Wczoraj kadra B uległa reprezentacji Czech 1:3. Dziś i jutro młodzi, polscy zawodnicy będą mieli okazję zrewanżować się swoim rywalom. Mimo wczorajszej porażki Fabian Drzyzga uważa, że gra zespołu nie była najgorsza. – Większość z nas nie miała okazji za często grać w reprezentacji oczywiście oprócz Sebastiana. Myślę, że w miarę to wyglądało, więc chyba wstydu nie przynieśliśmy. Wcześniej zagraliśmy już z różnymi kadrami. Zawsze gra z orzełkiem jest jakimś przeżyciem. Staramy się wynosić z tego jak najwięcej doświadczenia, bowiem to jest dla nas najważniejsze. Trener Andrzej Kowal mówi nam to na każdym treningu, bo nie mamy żadnej docelowej imprezy, aby podnosić swoje umiejętności – opowiadał w wywiadzie dla Polsatu Sport rozgrywający kadry B.

Wczoraj Drzyzga zebrał pochlebne opinie od komentatorów, którzy chwalili młodego siatkarza za dobrą grę. – To wszystko dzięki chłopakom z przyjęcia. Gdyby zabrakło tego elementu, to mógłbym sobie pobiegać, zamontować kolce do butów i powystawiać wysokie piłki, więc wielkie brawa dla przyjmujących – mówił skromnie siatkarz.

Młody rozgrywający znalazł się w szerokiej kadrze na wrześniowe mistrzostwa świata, jednak zawodnik raczej nie ma złudzeń, że poleci do słonecznej Italii. – Patrząc realnie, to jest chyba niemożliwe, ponieważ od dłuższego czasu nie trenuję z chłopakami. W ogóle nie myślę o mistrzostwach, nie stresuję się tym – zakończył Drzyzga.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved