Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Czy Polacy pozbędą się brazylijskiego kompleksu?

Czy Polacy pozbędą się brazylijskiego kompleksu?

fot. archiwum

Już dziś odbędzie się pierwsze z pięciu spotkań Polski z Brazylią. Czy podopiecznym Daniela Castellaniego uda się w końcu pokonać zawodników Bernardo Rezende? - Przejrzymy się w lustrze, które obnaża wszystkie braki - uśmiecha się opiekun naszej reprezentacji.

Przypomnijmy, że po raz ostatni Polska lepsza okazała się od Brazylii w Lidze Światowej 2002. Wówczas podopieczni Waldemara Wspaniałego wygrali trzy z czterech spotkań. Potem były już tylko bolesne porażki w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata czy World League. Za czasów Daniela Castellaniego biało-czerwoni w pięciu pojedynkach z „Canarinhos" ugrali zaledwie jednego seta. Jednak obecnie siatkarze z Ameryki Południowej nie grają już tak błyskotliwie, wiec może naszym zawodnikom uda się w końcu ich pokonać?

Następnie podopieczni Castellaniego zmierzą się z „Canarinhos" podczas Memoriału Huberta Wagnera oraz trzykrotnie we wrześniowych sparingach w Brazylii. Opiekun biało-czerwonych jest przekonany, że wyjazd do Ameryki Południowej nie zaszkodzi zespołowi. – Kiedy wrócimy z Brazylii, do mundialu zostaną jeszcze trzy tygodnie, a na regenerację sił po tak długiej podroży wystarczą trzy dni – tłumaczy na łamach Przeglądu Sportowego Castellani.

Argentyński szkoleniowiec wierzy, że sparingi z jedną z najlepszych drużyn na świecie przyniosą polskiej drużynie wiele korzyści. – Gramy przeciwko najlepszemu zespołowi globu, który przegrywa dwa, trzy mecze w sezonie. Nawet jeśli wszystkie spotkania przegramy, nie rozbije nas to psychicznie. Mamy szczęście, że zmierzymy się z nimi aż pięć razy. To posłuży do tego, by nabrać rytmu, rozwinąć naszą grę, zobaczyć czego jeszcze nam brakuje. Przejrzymy się w lustrze, które najlepiej na świecie obnaża wszystkie braki – uważa opiekun naszej reprezentacji. – Niech się martwią Brazylijczycy. Oni są najlepsi, oni dopuszczają nas do swoich tajemnic, oni ryzykują więcej. A fakt, że chcieli z nami grać tyle testów, jest dowodem na to, że nas cenią – dodaje Ryszard Bosek.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved