Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > B. Rezende: Polska jednym z kandydatów do sięgnięcia po tytuł

B. Rezende: Polska jednym z kandydatów do sięgnięcia po tytuł

fot. archiwum

W najbliższym czasie biało-czerwoni aż pięciokrotnie zmierzą się z reprezentacją Brazylii. Dla obu zespołów powinny być to wartościowe mecze, bowiem zarówno Polska, jak i podopieczni Bernardo Rezende są w gronie faworytów do wygrania włoskiego mundialu.

Polscy siatkarze przez poprzednie mistrzostwa świata przeszli jak burza. Dopiero w wielkim finale zatrzymać zdołali ich Brazylijczycy. Obecnie obie drużyny przygotowują się do kolejnej mistrzowskiej imprezy. Być może przyjdzie im ponownie mierzyć się we Włoszech. Jak trener siatkarzy z Ameryki Południowej porównałby polską reprezentację z 2006 roku z obecną kadrą Daniela Castellaniego? – Obecnej reprezentacji Polski na pewno nie brakuje potencjału, aby dorównać, a nawet przewyższyć drużynę z 2006 roku. Zespół jest złożony z zawodników doświadczonych oraz młodych, bardzo utalentowanych graczy. To niezwykle interesująca kombinacja. Ci, którzy grali cztery lata temu są teraz o wiele bardziej dojrzali, nabrali doświadczenia. Uważam, że polski zespół jest jednym z kandydatów do sięgnięcia po tytuł mistrza świata – ocenia na łamach Przeglądu Sportowego Bernardo Rezende.

Brazylijczyk zaznacza również, że polskie sukcesy nie są związane z pracą w naszym kraju zagranicznych szkoleniowców. – Wraz z globalizacją zniknęły podziały na trenerów zagranicznych i tych lokalnych. Liczy się tylko fakt, że są szkoleniowcami kompetentnymi. To jest najważniejsze, a nie miejsce pochodzenia – mówi opiekun mistrzów świata.

Reprezentacja Brazylii jest bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w ostatnich latach. – To co udało się nam osiągnąć przez ostatnich dziewięć lat będzie bardzo trudne do powtórzenia. Mieliśmy serię pięknych zwycięstw i sukcesów, które przypieczętowały tę dominację. Reprezentacja Brazylii jest w fazie konstrukcji, nie mamy jeszcze zwartej, zgranej drużyny. To jest mieszanka weteranów takich, jak: Giba, Dante, Rodrigo i Murilo z młodymi talentami – opowiada szkoleniowiec „Canarinhos", Który jednocześnie dodaje, że jego drużynie nie będzie łatwo obronić tytuł wywalczony przed czterema laty, bowiem w walce o mistrzostwo będzie liczyć się wiele reprezentacji: Brazylia, Rosja, Polska, Kuba, Serbia, Bułgaria, Francja, Włochy i USA.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved