Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pierwszy trening Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza

Pierwszy trening Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza

fot. archiwum

Dla zawodniczek ENION Energii MKS Dąbrowa Górnicza wakacje skończyły się z dniem 16 sierpnia, kiedy to na boisku do piłki plażowej w Parku „Zielona" odbyły swój pierwszy trening po długiej przerwie. Później czeka je wyjazd do Szczyrku.

Zanim jednak Dąbrowianki pojawiły się na „Zielonej”, w dąbrowskiej Hali Centrum miało miejsce pierwsze po przerwie spotkanie zarządu klubu i sztabu sportowego z zespołem. Stawiły się na nim prawie wszystkie zawodniczki. Zabrakło jedynie reprezentantek: Joanny Staniuchy-Szczurek, Matei Ikić, Ivany Plchotovej, Lucie Muhlsteinovej, a także Natalii Kurnikowskiej. Natomiast swój pierwszy oficjalny kontakt z drużyną miały byłe zawodniczki Muszyny – Izabela Żebrowska i Elżbieta Skowrońska.

Paulina Paca: Dzisiaj odbył się pierwszy trening po przerwie. Jak oceniasz grę dziewczyn, ich formę?

Leszek Rus (kierownik drużyny): – Trudno spodziewać się czegoś wielkiego. Długa przerwa była, a sezon zaczynamy troszeczkę później. Małymi krokami dojdziemy do optymalnej formy. Pomalutku, pomalutku, trzeba się wzmocnić, dojść do formy wydolnościowo.Masz jakieś oczekiwania w związku z przyszłym sezonem?
– Jesteśmy dobrej myśli. Nie można popadać w „hurra optymizm” – zdobyliśmy brązowy medal, ale drużyny się powzmacniały i to znacząco. Zarówno zawodniczkami krajowymi jak i zagranicznymi.

Jak będzie wyglądał harmonogram treningów w ramach przygotowania do sezonu?
Jutro wejdziemy chwilę na siłownię. Nie będzie to zbyt duże obciążenie, bo jest jeszcze za wcześnie. Później wrócimy na plażę – cały tydzień spędzimy na boisku do siatkówki plażowej. Potem wyjeżdżamy na obóz do Szczyrku, a po powrocie będziemy trenować na hali.

* Paulina Paca (mks.dabrowa.pl)

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved