Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zmiany w siedleckiej drużynie

II liga: Zmiany w siedleckiej drużynie

fot. archiwum

W sezonie 2010/2011 nastąpi kilka zmian. Może i nie są one zbyt duże jednak z całą pewnością znaczące dla dalszego rozwoju siatkówki w Siedlcach. Zmianie uległ skład, a także status klubu, a co za tym idzie nazwa zespołu.

Skład drużyny

Tegoroczne zmiany w składzie były nieuniknione. Zespół był zróżnicowany wiekowo, a zawodnicy mieli zróżnicowane bagaże doświadczeń. Część z nich dostała propozycję gry w wyższej lidze i możliwość dalszego rozwoju. Inni zakończyli swoją karierę, a jeszcze inni skupili się na swoim życiu prywatnym. Działaczom, podobnie jak trenerowi, zależało aby odświeżony zespół mógł jak najwięcej trenować w komplecie. Dlatego dążyli do tego, by siatkarze zgodzili się przeprowadzić do Siedlec. Ograniczony budżet wyeliminował kilka ciekawych postaci. Po długich negocjacjach stopniowo podpisywane były kolejne kontrakty aż uzbierała się dwunastka. Dla tych, którzy nie pamiętają przypominamy, że z drużyny odeszło 7 zawodników, 5 zostało, a kontrakty podpisało 7 nowych graczy. Od 20 sierpnia zespół rozpoczyna intensywne przygotowania, w których uczestniczyć będzie jeszcze dwóch siatkarzy: Konrad Szaruga (libero) i Artur Całka (atakujący).

Konrad z tym sezonem wchodzi w wiek juniora i należy już do składu siedleckiej drużyny. Młody, utalentowany chłopak uczęszczać będzie do II LO im. Św. Królowej Jadwigi i występować w dwóch drużynach – seniorów w Siedlcach i juniorów UKS Trójka w Międzyrzecu. Natomiast Artur jest młodym i perspektywistycznym atakującym z Białej Podlaskiej. O tym czy znajdzie się w składzie zadecyduje trener po pierwszej turze przygotowań.Status klubu i nazwa zespołu

Do tej pory siedlecki klub był jedną z sekcji Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka. Widząc potencjał, szansę rozwoju, a przede wszystkim zainteresowanie siatkówką w mieście działacze dążyli do wyodrębnienia drużyny seniorów z UKS i stworzenia nowego klubu. W tym roku doszło to do skutku. Powołane zostało stowarzyszenie o nazwie KPS Siedlce. Skrót KPS może początkowo błędnie kojarzyć się z Klubem Piłki Siatkowej, jednak oficjalna nazwa to Klub Przyjaciół Siatkówki. Został on założony przez osoby, które kochają siatkówkę i od lat wspierają istnienie siedleckiego klubu. Zarząd nowego klubu składa się z pięciu osób i są to: Marian Burzec, Mariusz Gruda, Marian Borkowski, Tomasz Marciniuk i Przemysław Kołodziejak. Sprawy formalne są jeszcze w toku jednak zakończenie ich jest kwestią niedługiego już czasu. W związku z powyższym w sezonie 2010/2011 Ósemka Siedlce wystąpi pod oficjalną nazwą KPS Siedlce.

Skład grupy

Odkąd Ósemka pojawiła się w II lidze, została przyporządkowana do grupy trzeciej i to się nie zmieniło. W nadchodzącym sezonie w tej grupie zagrają: KS AZS UWM II Olsztyn, KU AZS Uniwersytet Warszawski, KPS Siedlce, GTS Peiying Wilga Garwolin, KS Camper Wyszków, BAS Legia Warszawa, Pronar Parkiet Hajnówka, MKS Bzura Ozorków, KPS RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki, UMKS MOS Wola Warszawa. Jak widać poza drużynami, które awansowały do II lub spadły z I ligi pojawił się MKS Bzura Ozorków. Zespół ten przeniesiono z drugiej grupy i zastąpił Czarnych Radom, którzy w tym sezonie będą walczyć w grupie czwartej.

Terminy

Jak już informowaliśmy KPS Siedlce zgłosił się do udziału w Pucharze Polski. W pierwszej rundzie, która ustalona jest na termin 11 września KPS zmierzy się z beniaminkiem II ligi, Camperem Wyszków. Mecz oczywiście odbędzie się w Wyszkowie.

Znany jest także termin rozpoczęcia rozgrywek ligowych, który wyznaczono na 9 października. Nieoficjalnie wiadomo, że KPS w pierwszej kolejce zmierzy się Lechią Tomaszów Mazowiecki w Tomaszowie, a w drugiej z Pronarem Hajnówka, również na wyjeździe.

Przygotowanie do rozgrywek

Trener zaplanował dla zespołu intensywny program treningowy. Od 20 sierpnia przez okres około dwóch tygodni siatkarze pozostaną w Siedlcach będą biegać i ćwiczyć w terenie, korzystać boisk plażowych, kajaków oraz basenu, a także trenować na siłowni i hali sportowej. Program przewiduje treningi dwa razy dziennie. Ponadto zawodnicy wezmą udział w V turnieju eliminacyjnym X GP Siedlce w piłce plażowej 21 sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved