Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Castellani: Zasypiam bez wyrzutów sumienia

Daniel Castellani: Zasypiam bez wyrzutów sumienia

fot. archiwum

Wrześniowe mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Przed rozpoczęciem rywalizacji na włoskich parkietach, Polacy wystąpią w Memoriale Huberta Wagnera i sparingach z Brazylijczykami - To będzie nasz poligon - stwierdził Daniel Castellani.

Dziewiętnastoosobowa kadra powołana przez Daniela Castellaniego wszystko podporządkowała przygotowaniom do mistrzostw świata, w których rywalizację rozpocznie od meczu z Kanadyjczykami, zaplanowanego na 25 września. Wcześniej jednak biało-czerwoni mierzyć się będą z Brazylijczykami, Bułgarami i Czechami. Z tą pierwszą drużyną aż trzykrotnie, a po raz pierwszy już w najbliższą środę. – Wielkie drużyny tak już mają, że grają najlepiej, gdy rywal zaczyna dobierać się im do skóry. Brazylia to świetny przykład. W finale Ligi Światowej w Cordobie nie grała najlepiej, przeciskała się przez turniej z trudem, ale wygrała – ocenił w wywiadzie z Januszem Pinderą, szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Wiele uwagi budzi system, według którego rozgrywane będą nadchodzące mistrzostwa świata. Istotnie różni się on od tego, który stosowany był podczas czempionatu w Japonii, kiedy to Polacy wrócili ze srebrnymi medalami na szyjach. –  To może oznaczać dużo niespodzianek – zwrócił uwagę szkoleniowiec – Ten system wymaga przede wszystkim maksymalnej koncentracji przed każdym meczem.

Mistrzowie Europy stawiani są w gronie faworytów włoskiego turnieju. Jest ono jednak bardzo szerokie, co znacznie utrudni zadanie podopiecznym Daniela Castellaniego. O formę swoich podopiecznych, szkoleniowiec jest jednak spokojny. – Jak widzę chłopaków tyrających po siedem godzin dziennie, którzy z trudem dowlekają się wieczorem do łóżka, to wiem, że mogą spać spokojnie, bo dali z siebie wszystko. Ja też zasypiam bez wyrzutów sumienia – stwierdził na łamach "Rzeczpospolitej" – Nie jestem geniuszem, który wymyśli nowy system. Nic z tych rzeczy, możemy tylko doskonalić to co wszyscy. Dlatego pracujemy ciężko, by być krok przed przeciwnikiem, wyprzedzać jego tok myślenia, przewidywać, co zrobi, a sami starannie ukrywamy swoje intencje.W najbliższy weekend biało-czerwoni zaprezentują się polskiej publiczności podczas Memoriału Huberta Wagnera. Będzie to ostatni turniej, w którym przed wyjazdem na MŚ wystąpi reprezentacja Polski. Po nim, rozegra jeszcze drugi sparing z Brazylijczykami, który odbędzie się w Kurtybie.

*Cały wywiad Janusza Pindery w "Rzeczpospolitej"

źródło: inf. własna, Rzeczpospolita

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved