Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Andrzej Dróbkowski: Będzie bardzo ciężko

Andrzej Dróbkowski: Będzie bardzo ciężko

fot. archiwum

Zespół Siarki Tarnobrzeg z powodu kłopotów finansowych mógł nie wystartować w rozgrywkach drugiej ligi kobiet. Po wielu wysiłkach, udało się jednak temu zapobiec i pomimo problemów oraz niewielkiego budżetu drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu.

Zarówno trener Andrzej Dróbkowski jak i prezes Jacek Szarka włożyli wiele starań w utrzymanie siatkarskiej drużyny w Tarnobrzegu. Wysiłki zaowocowały sukcesem, ale kłopoty finansowe niestety nie odeszły w zapomnienie. – Pieniędzy mamy jednak bardzo mało, nawet powiedziałbym, że jest to kwota niewystarczająca do gry w drugiej lidze. Podjęliśmy starania o pomoc finansową, która chcielibyśmy uzyskać z miasta. Firma Anser zadeklarowała sponsorowanie grup młodzieżowych i jest to olbrzymie odciążenie budżetu sekcji – stwierdził trener drużyny.

Z powodu braku funduszy, zespół okres przygotowawczy spędzi w Tarnobrzegu. Tam, od 9 sierpnia trenuje w obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zmieniona istotnie drużyna w swoim składzie posiada m.in dwie juniorki i trzy kadetki. Przed sezonem w klubem pożegnały się Ewelina Ryznar, Monika Pusz, Jolanta Jabłońska i Magdalena Mokrzycka.Są to zawodniczki, który w poprzednim sezonie stanowiły o sile naszego zespołu. Bez nich łatwo nie będzie – podkreśla szkoleniowiec. W miejscu tych siatkarek pojawiły się Irena Matejek, Iwona Kowalczuk, Katarzyna Galica oraz Eliza Wiąckowska.

Najważniejszy cel włodarzy klubu został już zrealizowany. W nadchodzącym sezonie, podstawowym założeniem jest utrzymanie się w rozgrywkach II ligi.- Na pewno będzie bardzo ciężko, myślę, że przyjdzie nam twardo walczyć o utrzymanie. Mamy jednak sporą grupę wiernych kibiców i myślę, że szczególnie w meczach rozgrywanych w Tarnobrzegu szukać będziemy punktów – stwierdził Andrzej Dróbkowski.źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved