Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Rozstrzygnięcie Konkursu Strefy Siatkówki

Rozstrzygnięcie Konkursu Strefy Siatkówki

fot. archiwum

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie naszego Konkursu zorganizowanego wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Pytania do łatwych nie należały, ale okazuje się, że i tak większość naszych czytelników nie miała z nimi problemów.

Już w środę kibiców w Polsce czeka wielkie wydarzenie. Nad Bałtykiem podopieczni Daniela Castellaniego podejmować będą reprezentację Brazylii. Wczoraj ogłosiliśmy wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej konkurs, w którym należało wykazać się wiedzą na temat naszych najbliższych przeciwników. Do rozdania mieliśmy pięć podwójnych zaproszeń.

A pytaliśmy:

1. W tegorocznej edycji Ligi Światowej Dante Amaral bronił barw narodowych Brazylii po raz 250 w swojej karierze? Proszę podać datę, rywala Brazylijczyków i wynik meczu.3 lipca 2010r., Korea Południowa, 3:1 dla Brazylii

2. José Roberto Lages Guimarães (Zé Roberto) doprowadził reprezentację Brazylii mężczyzn do pierwszego złotego medalu olimpijskiego w 1992 roku, w Barcelonie. Kto i w którym roku objął po nim funkcję trenera reprezentacji Brazylii mężczyzn?

Radamés Lattari Filho w 1997 roku.

3. Urodził się 27 stycznia 1968r. Rozegrał najwięcej spotkań w barwach narodowych Brazylii, grając w nich przez 18 lat. W tym czasie z reprezentacją uczestniczył w 38 wielkich turniejach rangi mistrzowskiej, wśród których jest aż 14 edycji Ligi Światowej. Pod tym względem nie dorównuje mu żaden inny siatkarz brazylijski. Proszę podać imię i nazwisko tego zawodnika oraz na jakiej grał pozycji, a także ilość i lata zdobywania z reprezentacją Brazylii złotych medali w Lidze Światowej.

Mauricio Camargo Lima, rozgrywający, 4 złote medale Ligi Światowej (1993, 2001, 2003, 2004)

Jako ciekawostkę podajemy, że Lima w barwach reprezentacji Brazylii rozegrał 575 spotkań. W odpowiedzi na liczne maile informujemy, że wg oficjalnych źródeł siatkarz urodził się w styczniu, a nie, jak nas często informowano listopadzie 1968r.


A podwójne zaproszenia na mecz z Brazylią otrzymują:

1. Krystian Janisz – Proszków k. Środy Śląskie

2. Agata Rejman – Mniów

3. Magdalena Zielińska – Nidzica

4. Krzysztof Piszczatowski – Gołdap

5. Marcin Górczyński – Działoszyn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved