Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Problem Matlaka z atakującymi

Problem Matlaka z atakującymi

fot. archiwum

Szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet ma nie lada ból głowy jeśli chodzi o obsadzenie pozycji atakującej. Jerzy Matlak ma do dyspozycji Katarzynę Skowrońską-Dolatę, Joannę Kaczor i Katarzynę Zaroślińską na którą postawi?

Wydaje się, że miejsce w podstawowym składzie powinno być zarezerwowane dla Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, która spędziła 5 lat we Włoszech, teraz przenosi się do Fenerbache Stambuł, a do kadry wraca po rocznej przerwy. Skowrońska przejęła nawet rolę kapitana od Anny Barańskiej. Jednak jej skuteczność w ataku pozostawia wiele do życzenia. Tylko w jednym sześciu spotkań WGP przekroczyła 40%.

W ubiegłym roku na pozycji atakującej grała Joanna Kaczor, która poprowadziła naszą reprezentację do brązowego medalu ME. Matlak nie chciał, żeby usiadła na ławce po powrocie Skowrońskiej i próbował przestawić ją na przyjęcie. Nic z tego nie wyszło.

Jest jeszcze Katarzyna Zaroślińska, która dopiero zaczyna karierę reprezentacyjną. We wczorajszym meczu przeciwko Niemkom dała znakomitą zmianę w drugim secie. I jeszcze bardziej zagmatwała sytuację na pozycji atakującej. Trener Matlak ma nie lada ból głowy.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved