Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie siatkarki na Tajwanie

Polskie siatkarki na Tajwanie

fot. archiwum

Z Tajwanem, Portoryko i Brazylią zagrają polskie siatkarki w trzecim turnieju WGP. Ekipa biało-czerwonych, która awans do finałowego turnieju w Ningbo ma praktycznie zapewniony, jest już na miejscu rywalizacji na Tajwanie.

Miejsce, gdzie zakwaterowano ekipy nie robi, delikatnie mówiąc, dobrego wrażenia. Niektóre dziewczyny grały tutaj przed dwoma laty i miały wówczas elegancki hotel. Teraz nasze miejsce pobytu ma się tak do tamtego jak manufaktura do nowoczesnego zakładu. Niedociągnięcia nie tylko widzimy, ale również czujemy. Mam nadzieję, że kolacja będzie smakowała – powiedział trener reprezentacji Polski Jerzy Matlak.

Polski zespół znakomicie wystartował w rozgrywkach World Grand Prix. Wygrał trzy mecze w Gdyni – z USA, Niemcami i Dominikaną. W japońskiej Okayamie zwyciężył Niemki i Tajwan oraz przegrał z Japonią. – Porażka z gospodyniami wynikła z kilku względów . Zabrakło nam aklimatyzacji. Treningi odbywały się w warunkach przypominających saunę. Japonki czuły się u siebie jak ryby w wodzie. Poza tym ten zespół gra w tym sezonie znakomicie. Pokonał w okresie przygotowawczym kilka silnych ekip. W spotkaniu z gospodyniami popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów – dodał polski szkoleniowiec.

Porażkę z Japonią można nazwać "wypadkiem przy pracy." W pozostałych meczach brązowe medalistki mistrzostw Europy spisywały się znakomicie. – Trzeba było użyć różnych środków, żeby wygrywać. Do sukcesu prowadziły czasem nie te zawodniczki, na które liczyłem. Trzeba było sięgać do głębokich rezerw i najważniejsze, że zespół w całości sprawdził. Teraz przed nami ostatni turniej eliminacyjny. Do awansu może wystarczyć jedno zwycięstwo, choć oczywiście żadnych minimalistycznych planów nie robimy. Na Tajwanie trzeba zakwalifikować się do finału i następnie maksymalnie dobrze przygotować do najważniejszego starcia w World Grand Prix – zakończył trener Jerzy Matlak.*Autor Eugeniusz Andrejuk (PZPS)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved