Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie też już rozpoczęli przygotowania

Olsztynianie też już rozpoczęli przygotowania

fot. archiwum

Siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn jako kolejny przedstawiciel PlusLigi rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach zabrakło Wojciecha Ferensa, Piotra Haina i Kerta Toobala, którzy maja obowiązki reprezentacyjne.

Dwaj pierwsi z kadrą juniorów przygotowują się pod okiem Grzegorza Rysia do zbliżających się mistrzostw Europy, natomiast Estończyk szykuje się wraz ze swoją reprezentacją do spotkań barażowyh o seniorskie ME.
Pierwsze powakacyjne spotkanie rozpoczęło się od zapoznania zawodników z klubowymi działaczami, a po omówieniu spraw organizacyjnych siatkarze udali się na zajęcia, po których odbył się wspólny obiad. Już jutro wszyscy zawodnicy przejdą badania wydolnościowe. Przez najbliższy tydzień drużyna przygotowywać się będzie na obiektach Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

Jestem szczęśliwy, ponieważ spotkaliśmy się pierwszy raz w dużej grupie – stwierdził Samuel Tuia. – Jestem bardzo podekscytowany treningami z nowymi kolegami. Z chłopaków, którzy pojawili się na pierwszym treningu, znam się tylko z Marcelem Gromadowskim, z którym grałem na francuskich parkietach. Myślę, że z resztą chłopaków również szybko się poznam. Jeden dzień, jakieś spotkanie po treningu, to wystarczy by było idealnie – dodaje przyjmujący Indykpolu AZS.

Od pewnego czasu udzielało mi się napięcie rozpoczęcia sezonu – mówi trener Mariusz Sordyl.Mamy przed sobą duże wyzwania. Zespół jest przebudowany i każdy z zawodników, trenerów, pracowników klubu będzie odgrywał ważną rolę. Mamy nad czym pracować i wszyscy są ciekawi tego jak sytuacja będzie się rozwijać. Przygotowania rozpoczęliśmy normalnymi zajęciami. Treningi ani nie będą lekkie, ani nie będą ciężkie. Pierwszy tydzień wprowadzi nas w cykl treningowy. Piłek raczej nie będziemy dotykać chyba, że pogoda by nas nie rozpieszczała. Rokrocznie powtarzam, że bazę w Olsztynie mamy bardzo dobrą Rano będziemy trenować w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Po południu treningi odbywać się będą w Kortowie a później w Uranii. To wszystko tutaj spełnia nasze oczekiwania i potrzeby, więc nie ma sensu zmieniać miejsca kończy Sordyl.Przed sezonem siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn rozegrają dwa turnieje. Pierwszy zostanie rozegrany w Ełku z Delectą Bydgoszcz i AZS Politechniką Warszawską, natomiast drugi turniej to międzynarodowy Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka, gdzie olsztyńscy akademicy będą pełnili rolę gospodarza.

Liga rozpocznie się 23 października 2010 r. W swoim pierwszym meczu ligowym olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Przed własną publicznością Indykpol AZS UWM zainauguruje sezon 27 października, kiedy to podejmie drużynę Tytan AZS Częstochowa.

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved