Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mateusz Mika: Będziemy walczyć o złoto

Mateusz Mika: Będziemy walczyć o złoto

fot. archiwum

Polscy juniorzy przygotowują się do ME. Celem młodej kadry jest zdobycie medalu. - Naszym największym sukcesem jest pierwsze miejsce na Olimpiadzie Młodzieży. Chcielibyśmy jednak osiągnąć coś na imprezie rangi mistrzowskiej - mówi Mateusz Mika.

Trener Ryś dokonywał wielu rotacji, sprawdzał was. To chyba spowodowane było koniecznością wyboru dwunastki na mistrzostwa.

Mateusz Mika: Na pewno trener ma ciężki wybór, aby wyselekcjonować tych dwunastu najlepszych. To jest zawsze trudny wybór. Zapewne niebawem wszystko się wyjaśni i dowiemy się, którzy z nas wyjadą walczyć o medale.

Mocno dał się wam we znaki Argentyńczyk Castellani. To nazwisko znane jest w Polsce, a panu chyba szczególnie dobrze kojarzy się z powołaniem do kadry.– Myślę, że wszyscy, którzy znają się na siatkówce, kojarzą to nazwisko. Ten zawodnik zagrał w piątek bardzo dobry mecz. Trzeba mu pogratulować dobrej dyspozycji. Całe szczęście, że nie będzie grał na mistrzostwach.

Jest pan młodym graczem i już się pan zetknął z kilkoma różnymi trenerami oraz szkołami. W kadrze juniorów jest Grzegorz Ryś, w seniorach Daniel Castellani, a w klubie Lubomir Travica.

– Zdecydowanie mam trochę mętlik w głowie. Trzeba z tych opcji trenerskich coś wybrać. Tam gdzie trenuję, muszę grać tak, jak wymaga ode mnie szkoleniowiec.

Wrócę jeszcze do mistrzostw Europy juniorów. Jak pan ocenia szanse Polski na tej imprezie?

Mam nadzieję, że uda nam się wyjść z grupy. Trafili nam się łatwiejsi rywale niż na mistrzostwach świata we Włoszech, kiedy mieliśmy sporego pecha. Myślę, że wszyscy rywale, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w rywalizacji grupowej, są w naszym zasięgu. Przydałoby się zająć drugie miejsce, żeby z tym rocznikiem w końcu coś osiągnąć. Naszym największym sukcesem jest pierwsze miejsce na Olimpiadzie Młodzieży w Tampere. Chcielibyśmy jednak osiągnąć coś na imprezie rangi mistrzowskiej.

Wyjście z grupy gwarantuje walkę o medale.

– Zgadza się, gdyż wtedy dochodzimy do półfinału. Pozostaje wówczas wygrać tylko jeden mecz i sięga się po medal. Mam nadzieję, że nam się to uda. Na pewno będziemy walczyć o złoto.

*Autor: Kamil Górniak
*Więcej na SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved