Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Oczko: Chciałbym wrócić do gry o medale

Jakub Oczko: Chciałbym wrócić do gry o medale

fot. archiwum

Po trzyletnim rozbracie Jakub Oczko wraca na „stare śmieci" i w nadchodzącym sezonie znów przywdzieje barwy Tytanu AZS Częstochowa. 28-letni rozgrywający w poniedziałek wziął udział w pierwszym treningu częstochowskiej ekipy.

Częstochowianie poniedziałkowymi zajęciami na siłowni zainaugurowali przygotowania do sezonu. W zajęciach wzięło udział sześciu zawodników, a wśród nich nie zabrakło powracającego po trzech latach do Częstochowy, Jakuba Oczko. – Było bardzo sympatycznie, zresztą tak jak się spodziewałem. Jest stara ekipa i dużo znajomych. Była bardzo sympatyczna atmosfera – mówił po zajęciach wychowanek BBTS-u Bielsko-Biała.

W ciągu trzech lat nieobecności 28-letniego rozgrywającego częstochowski klub przeszedł małą rewolucję, zwłaszcza we władzach klubu. – Rzeczywiście, wiele się zmieniło. Jest troszeczkę inne kierownictwo, inny prezes, ale wszystko wygląda podobnie. Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę.

Podczas trzyletniej rozłąki z „Akademikami" Oczko reprezentował barwy zespołów z Kędzierzyna-Koźla, Bydgoszczy i Olsztyna. W szczególności ostatni sezon spędzony w stolicy Warmii i Mazur Oczko może zaliczyć do udanych. – Nie żałuję tego, że troszeczkę pojeździłem po Polsce. Zebrałem sporo doświadczenia, ale także i sporo umiejętności. Myślę zatem, że coś wniosę do tego zespołu – zaznacza zawodnik.Oczko wiele obiecuje sobie po powrocie pod Jasną Górę. 28-latek liczy, że w Częstochowie znów będzie mu dane walczyć o najwyższe laury. – Z grą w Częstochowie wiąże jakieś medale. Wcześniej, gdy tu grałem zdobywałem medale i teraz też chciałbym wrócić do gry o medale – nie ukrywa Jakub Oczko.

Oczko o miejsce w pierwszej „szóstce" będzie rywalizował z nadzieją polskiej siatkówki, Fabianem Drzyzgą, który jest jednym z kandydatów do wyjazdu na Mistrzostwa Swiata we Włoszech. Udane występy w barwach AZS-u Olsztyn sprawiają jednak, że Oczko nie stoi na straconej pozycji. – Myślę, że sprawa jest otwarta. O wszystkim, o tym, kto będzie grał rozstrzygną treningi i boisko. Ja zrobię wszystko ze swojej strony, aby trener miał dylemat – obiecuje.

W zeszłym sezonie częstochowianie uplasowali się na piątej pozycji w PlusLidze, dającej przepustkę do gry w europejskich pucharach. Letnie zakupy sprawiły, że przed zespołem postawiono cel w postaci awansu do pierwszej „czwórki" w nadchodzącym sezonie. – Uważam, że piąte miejsce z poprzedniego sezonu było bardzo dobre, ale patrzymy i mierzymy wyżej – kończy Jakub Oczko.

*Autor: Adrian Haluszka

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved