Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gwardzistki już trenują

Gwardzistki już trenują

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym na pierwszym powakacyjnym treningu spotkały się siatkarki wrocławskiej Gwardii rozpoczynając tym samym długie przygotowania do sezonu. Po dokonanych transferach zespół wydaje się silniejszy niż przed rokiem.

Na inauguracyjnych zajęciach zabrakło Dominiki Sobolskiej, która jest na zgrupowaniu kadry Belgii, oraz odpoczywających po pracy z reprezentacją Polski Mai Tokarskiej i Joanny Wołosz. Pojawiły się za to nowe zawodniczki: Anna Witczak, Ewa Matyjaszek, Katarzyna Jaszewska i Marta Sobolska.W Belgii zaproponowano mi kontrakt w drużynie, która trenuje raz dziennie. Dlatego zdecydowałam się spróbować sił we Wrocławiu. Tutaj wszystko wygląda bardziej profesjonalnie – mówi Marta Sobolska.

Przez pierwsze dwa tygodnie gwardzistki będą trenowały we Wrocławiu. Potem wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie do Bystrej. Po powrocie przyjdzie czas rozegrają pierwszy turniej. W Murowanej Goślinie zmierzą się z gospodyniami oraz zespołami z Bydgoszczy i Legionowa. 25 września Gwardia weźmie udział w turnieju w Twardogórze. Na Dolny Śląsk przyjedzie Asterix Kildrecht, SC Drezno i VK Prostejov. Mecz z ekipą z Drezna rozegrany zostanie w hali na Krupniczej w ramach obchodów 65-lecia klubu. W październiku wrocławianki udadzą się do Jarocina, gdzie pojawi się także Centrostal Bydgoszcz oraz Dąbrowa Górnicza i Organika Budowlani Łódź.

Pełny entuzjazmu i nadziei przed nowym sezonem jest prezes Jacek Grabowski. Drużyna prezentuje się pięknie, nie mogę się doczekać pierwszego meczu – mówił z radością prezes. Nikt nie chciał jednak pokusić się o deklaracje, o co zespół ma walczyć w sezonie 2010/2011. – Trudno teraz mówić, co osiągniemy, bo to jest sport, ale to dobry, budowany od dawna zespół i świetny szkoleniowiec, którego znam – mówił nowy nabytek zespołu – Anna Witczak.Siatkarskie MŚ spowodowały, że tegoroczne rozgrywki rozpoczną się wyjątkowo późno. Gwardia pierwszy mecz rozegra 4 grudnia z Dąbrową Górniczą. – Trudno mi komentować kalendarz, bo do Grand Prix w Gdyni czynnie uczestniczyłem w przygotowaniach naszej kadry – mówił trener Rafał Błaszczyk.Musimy się zwyczajnie dopasować i jak widać, do tej pory zarówno klubom, jak i reprezentacji wychodzi to bardzo dobrze. W tym roku przygotowania będą wyglądać inaczej. Są dłuższe, dlatego będzie więcej zgrupowań, ale za to krótszych . Do najlepszych jeszcze trochę nam brakuje, ale ta drużyna na pewno będzie się stawiać innym – podsumował na koniec opiekun wrocławskiej Gwardii.

źródło: Gazeta Wrocławska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved