Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowianie rozpoczęli przygotowania

Częstochowianie rozpoczęli przygotowania

fot. archiwum

Na 10 tygodni przed rozpoczęciem zmagań ligowych, siatkarze Tytan AZS Częstochowa pod wodzą Marka Kardosa oraz Michała-Mieszka Gogola rozpoczęli przedsezonowe przygotowania. Trenerzy w pierwszym dniu treningów miał do dyspozycji sześciu zawodników.

Klub tuż po treningu zorganizował konferencję prasową, w której udział wzięli Prezes i w-ce Prezes zarządu – Konrad Pakosz oraz Roman Lisowski, Dyrektor Sportowy – Ryszard Bosek, a także nasz nowy przyjmujący – Michal Hrazdira.

Na konferencji przedstawiono harmonogram przygotowań drużyny, która cały ten okres spędzi w Częstochowie. – Wszystko, co potrzeba do przygotowania się solidnie do sezonu mamy tutaj na miejscu. Drużyna będzie korzystać z siłowni, hali sportowej, a także stadionu lekkoatletycznego – mówi Konrad Pakosz.

Dziś w pierwszym treningu uczestniczyło sześciu graczy: Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński, Łukasz Wiśniewski, Radosław Kolanek, Jakub Oczko oraz Wojciech Gradowski. Pozostali siatkarze biorą udział w różnych zgrupowaniach kadry narodowej. Fabian Drzyzga oraz Piotr Nowakowski trenują pod okiem Daniela Castellaniego, Bartosz Janeczek i Michał Dębiec w kadrze B, Miłosz Hebda dołączy do drużyny po Mistrzostwach Europy Juniorów, a Michal Hrazdira Częstochowę odwiedził tylko na jeden dzień, po czym powróci do trenowania z kadrą Czech, która weźmie udział w Memoriale imienia Huberta Wagnera.Pierwsze sparingi zaplanowane są za około 3-4 tygodnie. I tak na początek częstochowianie zmierzą się najprawdopodobniej z drużynami z serii B, a już 19 września w Olsztynie koło Częstochowy podopieczni Marka Kardosa zagrają z beniaminkiem PlusLigi, Fartem Kielce. Wezmą także udział w memoriałach Arkadiusza Gołasia (2-3 października w Częstochowie) oraz w memoriale imienia Zdzisława Ambroziaka w Warszawie.

*Autor: Damian Trybulec
*Więcej na azsczestochowa.pl

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved