Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Anna Barańska: Nie czuję się liderką

Anna Barańska: Nie czuję się liderką

fot. archiwum

"Przegląd Sportowy" rozmawiał z Anną Barańską, najskuteczniejszą, zdobyła 40 punktów w trzech  spotkaniach, polską siatkarką na turnieju Word Grand Prix w Okayamie, gdzie biało-czerwone zajęły drugie miejsce.

Przegląd Sportowy: Jak oceni pani turniej w Japonii?

Anna Barańska:W skali szkolnej na czwórkę z plusem. Byłaby piątka, gdybyśmy wygrały z Japonkami. Szkoda tego meczu, ale uczciwie trzeba przyznać, że byłyśmy słabsze. Brakowało nam wszystkiego od przyjęcia po atak i było „kaput". Ale nie ma co narzekać, bo wygrałyśmy dwa spotkania i jesteśmy bardzo blisko Final Six. Czas działa na naszą korzyść. Niektóre z nas potrzebują go, aby dojść do optymalnej dyspozycji. Ale nie ma się co martwić, bo forma powinna przyjść, najpierw na turniej finałowy Grand Prix, a potem na mundial.

Takie kaput zdarza wam się często. Z Japonią 0:9, z Niemcami 0:7. Jak to wytłumaczyć?Same nie wierzyłyśmy, że da się takie straty odrobić. Trudno wyciągnąć wynik ze stanu 12:20. Tak naprawdę uwierzyłam, że możemy z Niemkami wygrać seta, kiedy doszłyśmy je na 18:23. Zdarza się, że te dwa punkty stanowią dla prowadzącego zespołu barierę nie do przebycia. Najważniejsze, że nie straciłyśmy wiary w zwycięstwo.

Jest pani liderką drużyny, często biorąc na barki ciężar gry. Kosztuje to sporo sił. Wytrzyma pani trudy azjatyckiej wyprawy?

Nie czuję się liderką. Po prostu robię to, co do mnie należy. A jeżeli chodzi o zdrowie, to mam trochę kłopotów ze śródstopiem, które bardzo ucierpiało podczas meczu sparingowego z Rosją. Teraz będzie jednak kilka dni luzu i spokojnie dojdę do siebie.

*Więcej w poniedziałkowym „Przeglądzie Sportowym"
*Rozmawiał Marek Magiera

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved