Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Philip Dalhausser i Todd Rogers z kolejnym złotem

WT: Philip Dalhausser i Todd Rogers z kolejnym złotem

fot. archiwum

W niedzielnym finale SWATCH FIVB World Tour  w norweskim Kristiansand Amerykanie Phil Dalhausser i Todd Rogers, pokonując brazylijski duet Marques/Salgado, zdobyli swój ósmy w tym roku złoty medal w rozgrywkach międzynarodowych.

Awans do finału rozgrywek Amerykanie zdobyli po spotkaniu z inną brazylijską parą Marcio Araujo/Ricardo, wygrywając pierwszą partię 21-15, w  kolejnej musieli uznać wyższość rywala przegrywając do 19. Ostatecznie po wyrównanej walce w partii trzeciej (15:12) z awansu mogli cieszyć się siatkarze z USA.

Po trwającym 47 minut spotkaniu finałowym rozstawieni z numerem piątym Brazylijczycy Harley Marques i Pedro Salgado ulegli rywalom 0:2, przegrywając w setach 18:21 oraz 12:21. Tym samym reprezentanci Stanów Zjednoczonych przerwali dobra passę duetów brazylijskich. Dzisiejszy sukces pozwolił parze Dalhausser/Rogers na wyrównanie rekordu tytułów zdobytych w jednym sezonie, podobne osiągnięcie na swoim koncie zapisały siatkarki z Brazylii Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca, które w 2009 r. ośmiokrotnie stawały na najwyższym stopniu podium.

W rywalizacji o brązowy medal po przeciwnych stronach siatki stanęły dwie pary brazylijskie Alison/ Emanuel i Marcio Araujo/Ricardo. Mimo porażki w partii pierwszej do 15, w secie kolejnym Alison i Emanuel wygrali 21:14, ostatecznie rozstrzygając mecz na swoją korzyść w secie trzecim wygranym 15:12.Finał:
Dalhausser/Todd Rogers- Marques/Salgado 2:0
(21:18, 21:12)

Mecz o 3 miejsce:
Alison/ Emanuel- Marcio Araujo/Ricardo 2:1
(15:21, 21:14, 15:12)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved