Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki AZS-u Politechnika Warszawska wyjeżdżają nad morze

Siatkarki AZS-u Politechnika Warszawska wyjeżdżają nad morze

fot. archiwum

BAS AZS Politechnika Warszawska zakończyła już kompletowanie składu. W przyszłym sezonie kadra akademiczek będzie liczyła 15 zawodniczek, które na początku sierpnia rozpoczęły okres przygotowawczy. Wkrótce zespół wyjedzie na obóz do Kołobrzegu.

Po zakończonym sezonie 2009/10, w którym siatkarki warszawskiej Politechniki zajęły 5. miejsce, z klubem rozstały się Klaudia Gościcka, Kinga Smolińska, Anna Mierzejewska, Joanna Bara i Joanna Kacperska. W ich miejsce do stołecznego klubu sprowadzono aż siedem zawodniczek Magdalenę Słodownik, Joannę Kaliszuk, Natalię Dudę, Martę Piekut, Sylwię Pilarek, Paulinę Szostek i Małgorzatę Zaciek.W zespole bardzo dobrze zostałam przyjęta. Żadna z dziewczyn nie dała mi odczuć, że coś jest nie tak – mówi przyjmująca AZS-u Magdalena Słowodnik, której wtóruje Marta Piekut. – Większość nowych koleżanek znałam wcześniej z parkietu, spotykałyśmy się po przeciwnych stronach siatki. Teraz szybko przyjęły mnie w zespole nie dając odczuć, że jestem nowa .

Od blisko dwóch tygodni siatkarki trenują pod okiem nowego szkoleniowca, Roberta Strzałkowskiego. – Treningi są ciężkie, ale jestem z nich bardzo zadowolona – mówi przyjmująca AZS-u Magdalena Słodownik.Są to przygotowania ogólnorozwojowe podczas, których pracujemy nad siłą, wytrzymałością i skocznością. Trener wprowadza również drobne elementy taktyczne, a także zajęcia z piłkami – dodaje Marta Piekut.Pracujemy bardzo intensywnie, ale trener prowadzi zajęcia z umiarem, nie katuje nas za bardzo – śmieje się środkowa Politechniki.

Siatkarki bardzo chwalą sobie nowego szkoleniowca. Robert Strzałkowski ma 24 lata i zanim objął żeńską sekcję siatkówki w Politechnice Warszawskiej, współpracował z PlusLidze z Krzysztofem Kowalczykiem, Ireneuszem Mazurem i Radosławem Panasem.Nie wiek, a wiedza i doświadczenie się liczy – mówi Magdalena Słodownik. – Jestem pod wrażeniem tego człowieka, dawno z kimś takim nie trenowałam – dodaje. – Jest bardzo zaangażowany w pracę z nami. Na każdym treningu doskonale wie co ma robić – mówi Marta Piekut.W najbliższą środę siatkarki wyjeżdżają na kilkunastodniowy obóz przygotowawczy. Po powrocie rozpoczną się zajęcia taktyczne, a także zgrywanie zespołu. W połowie września AZS Politechnika Warszawska rozegra dwa kilka spotkań sparingowych. – Te mecze będą nam bardzo potrzebne. Jesteśmy nową drużyną, dlatego warto sprawdzić jak będzie wyglądała nasza gra zanim rozpoczną się rozgrywki ligowe – wyjaśnia Słodownik.

Jakie cele siatkarki mają na ten sezon. – Jak najlepsza gra – mówi krótko przyjmująca akademiczek. – Dopiero tworzymy team, który w przyszłości ma konkretne plany – dodaje. Włodarze stołecznego klubu chcą, aby Politechnika za kilka lat znalazła się w elicie żeńskiej siatkówki. Zatem czy te założenia udał są realne? – Kto wie? Jeśli dalej będziemy tak ciężko trenować jak teraz, to dlaczego nie? – śmieje się Magdalena Słodownik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved