Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polska B lepsza od reprezentacji Australii

Polska B lepsza od reprezentacji Australii

Zwycięstwem 3:1 zakończył się mecz Polski B z Australią, rozegrany w bełchatowskiej hali Energia. Spotkanie było częścią uroczystości związanych z otwarciem odnowionego placu Narutowicza, na terenie którego znajduje się Siatkarska Aleja Gwiazd.

Pojedynek polsko-australijski oglądało blisko tysiąc osób, co jest dobrym wynikiem zważając m.in. na wakacyjny termin rozegrania meczu oraz jego słabą reklamę. Pierwszą partię podopieczni Andrzeja Kowala wygrali dość spokojnie. Być może ten spokój wpłynął dekoncentrująca na Polaków, którzy w drugim secie musieli uznać wyższość gości z Antypodów. Zimny prysznic w postaci przegranego seta sprawił, że kolejne dwa sety padły łupem naszych młodych reprezentantów.

Trzeba jednak zaznaczyć, że było blisko aby o wyniku spotkania musiał rozstrzygać tie-break. W secie czwartym Australijczycy prowadzili już nawet sześcioma punktami! Jednak doping bełchatowskiej publiczności oraz dobra zagrywka Michała Kubiaka sprawiły, że Polacy wygrali seta, a także całe spotkanie.

W kadrze Australii na to spotkanie znajdował się zawodnik Jastrzębskiego Węgla, Igor Yudin. Jednak trener drużyny gości nie zdecydował się na wprowadzenie do gry tego gracza. Z kolei po drugiej stronie siatki grali m.in. dwaj zawodnicy PGE Skry Bełchatów – Paweł Zatorski oraz Karol Kłos.

Polska B – Australia 3:1

Polska B: Drzyzga, Wójtowicz, Janeczek, Kubiak, Kłos, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Krzywiecki, Konarski, Wrona