Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polki lepsze niemal w każdym elemencie

Polki lepsze niemal w każdym elemencie

Podopieczne Jerzego Matlaka po raz drugi w tegorocznym cyklu  Grand Prix pokonały zespół Niemiec. Statystyki pokazują, że Polki były lepsze niemal w każdym elemencie. Najlepiej punktującą polską siatkarką była Anna Barańska.

Lewoskrzydłowa reprezentacji Polski zdobyła 18 punktów. O sześć mniej, czyli po 12 zdobyły Katarzyny: Gajgał i Zaroślińska, która pojawiła się na boisku w trakcie spotkania. Niewiele do tego, aby zapisać na swoim koncie dwucyfrowy wynik zabrakło też Joannie Szczurek, która również nie rozpoczęła meczu w wyjściowym składzie i zapunktowała dziewięciokrotnie.

W ekipie przeciwnej najwięcej punktowała Małgorzata Kożuch, która zapisała na swoim koncie 16 oczek. O jedno mniej zanotowała Anne Matthes. Dwucyfrowy wynik zanotowała także Corina Ssuschke, która zapunktowała aż 14 razy.

W ataku lepszą skuteczność zanotowały Polki, które na 127 prób udanie atakowały 55 razy (43%skuteczności). Rywalki natomiast na 145 prób powodzeniem zakończyły 54 zbicia, co dało im 37% efektywność. Indywidualnie w polskiej ekipie znakomity mecz w tym elemencie rozegrała Anna Barańska, która otrzymała do ataku 25 piłek i zdobyła 15 punktów (60% ef.). Dobrze spisała się także Katarzyna Zaroślińska, która atakowała 20 razy i połowę z nich zakończyła zdobyciem punktu. Wysoką skuteczność w ataku zanotowała także Katarzyna Gajgał, która na 15 prób powodzeniem zakończyła 9, co dało jej 60% skuteczność.W szeregach ekipy niemieckiej najczęściej wykorzystywaną w tym elemencie siatkarką była Małgorzata Kożuch, która atakowała aż 48 razy, ale udanie zakończyła tylko 14 prób, co dało jej niewielką 29% skuteczność. Dużo piłek, bo aż 39 dostała także Anne Matthes. Udanie zakończyła 12 z nich (31% ef.). Corina Ssuschke atakowała 14 razy i zdobyła 8 punktów, co dało jej 57% skuteczność.

Biało-czerwone okazały się także nieco lepsze w bloku zatrzymując atak przeciwniczek czternastokrotnie. Niemkom ta sztuka udała się zaledwie 8 razy. Indywidualnie w polskiej ekipie najlepiej w tym elemencie spisała się Berenika Okuniewska, która zablokowała rywalki trzykrotnie. Po dwie ,,czapy" założyły przeciwniczkom Joanna Staniucha-Szczurek, Agnieszka Bednarek-Kasza i Katarzyna Zaroślińska, a po jednej : Skorupa, Sadurek, Gajgał, Kosek i Kaczor.
W zespole przeciwnym na siatce dzieliła i rządziła Ssuschke, która pięciokrotnie powstrzymała polski atak. Po jednym bloku dorzuciły Kożuch, Matthes i Nadia Schaus.

Polki były także minimalnie lepsze w polu serwisowym, bowiem popisały się dziesięcioma asami, natomiast rywalki punktował w tym elemencie 7 razy. Indywidualnie najlepiej w polu zagrywki radziła sobie Milena Sadurek, która punktowała czterokrotnie. Dodatkowo 3 asy zaliczyła także Anna Barańska, a 2 Katarzyna Gajgał. Punkt z zagrywki zdobyła także Bednarek-Kasza.

W drużynie niemieckiej po dwa asy serwisowe zanotowały Kathleen Weiss i Anne Matthes. Po punkcie dorzuciły też Ssuschke i Kożuch.

Niemki za to minimalnie lepiej spisały się w obronie podbijając ataki Polek 52 razy, przy 51 udanych interwencjach biało-czerwonych. Najlepiej broniącymi Niemkami okazały się Kristin Tzscherlich (19 obron) i Heike Beier (11). W polskiej ekipie najlepiej broniły Anna Barańska i Katarzyna Zaroślińska, które podbiły ataki rywalek odpowiednio 14 i 8 razy. Po 7 obron dorzuciły także Milena Sadurek i Mariola Zenik. Niemki popełniły także mniej błędów niż Polki, bowiem myliły się 25 razy, a biało-czerwone 28.

Zobacz również:
WGP,gr F: Polki ponownie lepsze od Niemek

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved