Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Milena Sadurek: Zagrałyśmy zespołowo

Milena Sadurek: Zagrałyśmy zespołowo

Polki po emocjonującym spotkaniu ponownie okazały się lepsze od reprezentacji Niemiec. - Miałyśmy dobrą zagrywkę i zagrałyśmy zespołowo - zdradziła po meczu przepis na sukces Milena Sadurek, rozgrywająca biało-czerwonych.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski): – Dzisiaj zagraliśmy dziwnie. W jednym secie przegrywaliśmy 20:12, na parkiet weszły rezerwowe zawodniczki i zmieniły całkowicie obraz gry. Wygraliśmy prawie rezerwowym składem, ale to dobrze, bo to znaczy, że mamy dobrą drużynę i to na pewno dobrze wróży osiągnięciu naszego głównego celu, jakim jest gra w turnieju finałowym.

Milena Sadurek (rozgrywająca reprezentacji Polski): – Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałyśmy ten mecz. Nie był on łatwy dla nas, ale jesteśmy zadowolone, bo to jest bardzo ważny krok w kierunku turnieju finałowego Grand Prix. Miałyśmy dobrą zagrywkę i zagrałyśmy zespołowo. Kiedy byłyśmy w trudnej sytuacji, starałyśmy się serwować i blokować naprawdę dobrze, by utrudnić grę Niemkom.

Giovanni Guidetti (trener reprezentacji Niemiec): – Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ po raz pierwszy zagraliśmy nie jak drużyna. Polki zagrały bardzo dobrze w Polsce, ale dziś nic nie pokazały. A my przegraliśmy prawie wszystkie akcje na boisku, jakie były do przegrania. Jestem rozczarowany moją drużyną, to jest krok w tył w naszej grze.

Małgorzata Kożuch (kapitan reprezentacji Niemiec): – Jesteśmy bardzo smutne, że dziś zagrałyśmy taki mecz. Zaczęłyśmy dobrze pierwszego i drugiego seta, ale nie potrafiłyśmy tego drugiego wygrać. W rezultacie nie mogłyśmy zmienić przebiegu meczu. Teraz czekam na przyszłotygodniowe spotkania, żeby podczas nich odzyskać swój rytm gry.

źródło: FIVB, inf. własna