Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marian Kardas: W sezonie można wszystko ugrać

Marian Kardas: W sezonie można wszystko ugrać

fot. archiwum

Siatkarze Delecty Bydgoszcz powoli przygotowują się do sezonu 2010/2011, celem zespołu będzie zdobycie miejsca wyższego niż 6. - W sezonie można wszystko ugrać, wszystko zależy od tego z kim spotkamy się w fazie play off - ocenia Marian Kardas.

Po zakończeniu sezonu w rynku transferowym bydgoski zespół opuścili min. Piotr Gruszka i Paweł Woicki, szeregi zespołu zasilili natomiast Michal Masny (przychodząc z ZAKSY Kędzierzyn- Koźle) oraz Fin Antti Siltala.
– Transfery są bardzo ciekawe. Michał Masny pokazał w ostatnich trzech sezonach, że jest jednym z najlepszych rozgrywających w PlusLidze. Myślę, że po stracie Pawła Woickiego na rozegraniu nie będzie to osłabienie. Odszedł Piotrek Gruszka, zastąpi go zawodnik, który gra w reprezentacji Finlandii i jest podstawowym przyjmującym. Będzie on chciał pokazać się na rynku polskim, ponieważ jest to nowy kraj dla niego i każdy zawodnik, który przychodzi chce się pokazać z jak najlepszej strony- pozytywnie oceniał zmiany kadrowe w zespole trener Kardas.

Po znakomitym początku poprzedniego sezonu w PlusLidze ,siatkarze Delekty nie prezentowali się już tak imponująco w fazie play-off. Ostatecznie w rywalizacji o pozycję piątą i grę w europejskich rozgrywkach bydgoszczanie musieli uznać wyższość siatkarzy z Częstochowy. Pozycja szósta nie była szczytem marzeń zespołu, celującego w pozycję wyższą w najbliższym sezonie,  na co zwrócił uwagę również Marian Kardas:
– Chcielibyśmy zająć lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie. Puchary Europejskie nam uciekły. Gdybyśmy awansowali do pierwszej czwórki byłoby to największe osiągnięcie w historii tego klubu. W sezonie można wszystko ugrać,wszystko zależy od tego z kim spotkamy się w fazie play off.

Czy na poprawę rezultatu i zdobycie najlepszego miejsca, w historii klubu, w klasyfikacji zespołów PlusLigi pomoże nowy system rozgrywek?
– Nowy system będzie męczący dla zespołów, które grają w Lidze Mistrzów i Europejskich Pucharach. Mecz w tygodniu i w weekend będzie innym graniem. Trzeba dokładnie przygotować mikrocykle, przeanalizować kiedy ma być siłownia lub wyjazd na mecz. Będzie to dla wszystkich drużyn nowość. Więcej na ten temat będzie można powiedzieć po zakończeniu sezonu- dodał szkoleniowiecPodobnie jak większość zespołów siatkarskiej PlusLigi Delecta Bydgoszcz rozpoczęła już przygotowania do rozgrywek. Siatkarzy z Bydgoszczy czekają serie spotkań sparingowych i turnieje przygotowawcze. Szczegółowo plany zespołu opisał asystent Waldemara WspaniałegoDo 5 września trenujemy na własnych obiektach, następnie wyjeżdżamy na dwa tygodnie do Kielnarowej. Po tym okresie ponownie będziemy trenować w Bydgoszczy. Rozegramy mecze z Częstochową w Poznaniu, następnie turniej w Ełku, Olsztynie, mecze z Bełchatowem w Poznaniu i Bydgoszczy. Będąc w Kielnarowej zagramy sparingi z Resovią.

źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved