Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec wakacji siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej

Koniec wakacji siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej

fot. archiwum

To już ostatnie dni urlopów siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej. W poniedziałek 23. sierpnia wracają oni do treningów i rozpoczynają przygotowania do sezonu 2010/2011 PlusLigi.

Na pierwszym treningu zabraknie prawdopodobnie reprezentanta kraju Zbigniewa Bartmana, który wraz z kadrą Daniela Castellaniego przygotowuje się do mistrzostw świata. Wszyscy pozostali powinni stawić się w stolicy i już od pierwszego dnia zabrać się do ciężkiej pracy. Kilka dni wcześniej nad Wisłą zjawią się dwaj nowi obcokrajowcy: kubański rozgrywający Maikel Salas Moreno i ukraiński atakujący Oleksandr Statsenko, którzy przed przystąpieniem do ćwiczeń muszą… wybrać sobie mieszkania. W dobrej kondycji przyjedzie z pewnością Marcin Nowak. Nowy środkowy "Inżynierów" przez całe wakacje grał w siatkówkę plażową i dzielnie walczył w cyklu mistrzostw Polski.

Pierwszy tydzień przygotowań akademicy poświęcą na pracę w siłowni. Nie zabraknie też pracy nad kwestiami organizacyjnymi, m.in. nad dobraniem najlepszych i najwygodniejszych strojów. Następne tygodnie to już praca w hali i ćwiczenia z piłkami, a dalej gry treningowe i mecze sparingowe.

W październiku "inżynierowie" wezmą udział w dwóch turniejach: w Ełku i w warszawskim Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka. – Być może weźmiemy udział w jeszcze jednym bądź dwóch turniejach. Decyzja w tej sprawie zapadnie wkrótce – mówi Łukasz Bańcerowski, kierownik zespołu. – A tydzień po memoriale Ambroziaka zaczynamy rozgrywki ligowe. Już nie możemy się doczekać – dodaje.źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved