Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Wojtasik i Rafał Szternel mistrzami Polski

Damian Wojtasik i Rafał Szternel mistrzami Polski

Damian Wojtasik i Rafał Szternel zostali mistrzami Polski w siatkówce plażowej. W walce o złoto pokonali po tie-breaku Rafała Matusiaka i Tomasza Sińczaka. Brąz trafił do Grzegorza Klimka i Dominika Witczaka, którzy wygrali z finale pocieszenia 2:0.

Pierwszy set spotkania finałowego był naprawdę wyrównany. W początkowej fazie partii uczestnikom wielkiego finału mistrzostw Polski w Niechorzu nie udawało się osiągnąć wyższej przewagi. O zwycięstwie decydowały szczegóły i ostatnie akcje, w których toczyła się wyrównana walka z wymianami punkt za punkt. W końcówce seta większym opanowaniem i koncentracją wykazali się Rafał Matusiak i Tomasz Sińczak, czego efektem była wygrana do 19-stu.

Druga odsłona spotkania nie była już tak wyrównana jak set premierowy. Szternel/Wojtasik wyciągnęli właściwe wnioski i od początku zaatakowali. Kilupunktowa przewaga pozwoliła na spokojne rozgrywanie kolejnych akcji, co przy dekoncentracji rywala pomogło duetowi Szternel/Wojtasik wyrównać stan meczu, po zwycięstwie w secie drugim 21:13.

W trzecim secie przewaga Szternela i Wojtasika systematycznie się zwiększała z każdą kolejna akcją. Siatkarze zdobywali punkty seriami  a Matusiak z Sińczakiem byli momentami bezradni. Nie pomogła nawet przerwa medyczna. To Szternel i Wojtasik rządzili na boisku a publiczność gromkimi brawami nagradzała ich efektowne akcje. Seta wygrali 15:5 i zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Finał :
Wojtasik/Szternel – Matusiak/Sińczak 2:1
(19:21, 21:13, 15:5)

Brązowy medal trafił do Grzegorza Klimka i Dominika Witczaka, którzy w decydującym meczu finałowego turnieju w Niechorzu 2:0 pokonali Mateusza Radojewskiego i Marcina Melnarowicza.

Pierwszego seta Klimek z Witczakiem wygrali 21:15. Para miała dużo więcej czasu na odpoczynek po przegranym półfinale od rywali. Radojewski z Melnarowiczem musieli przystąpić do walki o brązowe medale 30 minut po zakończeniu poprzedniego trzysetowego meczu. Do tego musieli się zmagać z bardzo dobrze dysponowanym w ataku Domnikiem Witczakiem, oraz znakomicie zagrywającym Grzegorzem Klimkiem

Podobny przebieg miała partia druga: Radojewski z Melnarowiczem walczyli ambitnie, ale z minuty na minutę słabli fizycznie, co bezbłędnie wykorzystywali bardziej doświadczeni rywale. Klimek z Witczakiem prowadzili już 20:11 , ale by skończyć spotkanie i zdobyć wymarzony brąz musieli rozegrać jeszcze trzy meczowe akcje. Całość zakończył serwując w aut Marcin Melnarowicz i set zakończył się zwycięstwem Grzegorza Klimka i Dominika Witczaka 21:14.