Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleja Siatkarskich Gwiazd odsłonięta

Aleja Siatkarskich Gwiazd odsłonięta

fot. archiwum

- To dla mnie wielki zaszczyt, znaleźć się w takim miejscu - mówi Daniel Castellani. Wczoraj otwarto zrewitalizowany plac Narutowicza, a na nim Siatkarską Aleję Gwiazd. Nazwisk w Alei jest w sumie osiemnaście.

Osiemnaście marmurowych tablic z nazwiskami siatkarzy i trenerów zasłużonych dla bełchatowskiej siatkówki odsłonięto w sobotę na zrewitalizowanym placu Narutowicza. Uroczyste odsłonięcie tablic, które zgromadziło tłumy bełchatowian było pierwszym punktem oficjalnego oddania odnowionego placu do użytku.

Uroczystość oprócz mieszkańców i oficjeli zgromadziła także samych bohaterów pamiątkowych tabliczek. Pojawili się obecni i byli siatkarze Skry, Mariusz Wlazły, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Jakub Jarosz i Piotr Gacek. Nie zabrakło także trenerów, Daniela Castellaniego, Wiesława Czai i Krzysztofa Stelmacha. Nazwisk w Alei w sumie jest osiemnaście. Wszyscy dojechać nie mogli.

By zostać uhonorowanym pamiątkową tablicą, trzeba było zdobyć medal olimpijski, mistrzostw świata lub mistrzostw Europy. No i oczywiście być w przeszłości lub obecnie zawodnikiem lub trenerem Skry.W gronie osiemnastu nazwisk znaleźli się trenerzy, Daniel Castellani, Krzysztof Stelmach i Wiesław Czaja oraz zawodnicy, do dziś grający w Skrze – Stephane Antiga, Michał Bąkiewicz, Miguel Falasca, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły i Michał Winiarski – oraz byli gracze bełchatowskiej drużyny Piotr Gacek, Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Jakub Jarosz, Michał Ruciak, Grzegorz Szymański i Łukasz Żygadło.

*Autor – Marciej Wiśniewski
*więcej w serwisie belsport.pl

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved