Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. F: Niemki odnoszą łatwe zwycięstwo

WGP, gr. F: Niemki odnoszą łatwe zwycięstwo

Na parkiecie spotkały się dwa zespoły, które wczoraj odniosły porażki. Jednak Tajwanki nie miały żadnych szans w pojedynku z Niemkami. Najlepszą zawodniczką naszych zachodnich sąsiadów była Małgorzata Kożuch, która zdobyła 20 pkt.

Tajwanki rozpoczęły dobrze, od silnych ataków i dobrej gry blokiem. Wu Ko Jou dostała szansę pokazania swojej siły i wykorzystała ją w 100%. Niemki były zdecydowanie wyższe od rywalek i z biegiem spotkania to procentowało. Chociaż niemal przez połowę spotkania prowadziły Tajwanki, to od stanu po 17 role się odwróciły. Po dwóch blokach Heike Beier Europejki prowadziły już 23:18, a zepsuta zagrywka Chen dała piłkę setową Niemkom. Partię skutecznym blokiem na Teng Yen Min zakończyła Corina Ssuschke.

W drugiej odsłonie spotkania Niemki szybko zdobyły trzy punkty i o czas poprosił szkoleniowiec Tajwanu Norimasa Sakakuchi. Jednak na niewiele się zdał. Niemki znajdowały dziury w bloku i zdobywały kolejne punkty. Od stanu 9:5 Europejki dominowały na boisku. Po chwili było już 17:5. W tym momencie Niemkom nie mogło się stać nic złego. Seta atakiem ze środka zakończyła Nadja Schaus.

Tajwanki szybko zapomniały o blamażu w poprzedniej partii. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Po dwóch błędach w przyjęciu Azjatek, Niemki odrobiły częściowo straty. Po atakach Maren Brinker Niemki wyszły pierwszy raz w tym secie na prowadzenie. Dzięki dobrej grze Wu, Tajwanki prowadziły 20:18. Jednak kapitan reprezentacji Niemiec, Małgorzata Kożuch wzięła ciężar gry na swoje barki. Jej dwa wspaniałe ataki, błąd w przyjęciu Chen, dobra zagrywka Weiss doprowadziły do piłki meczowej dla Niemiek, którą wykorzystała Schaus.

Tajwan – Niemcy 0:3
(19:25, 14:25, 19:25)

Tajwan: Teng (5), Tsai (7), Chen (8), Wu (10), Yen (3), Wen (5), Yang (libero) oraz Hsieh (1) i Liao

Niemcy: Weiss (3), Ssuschke (8), Matthes (11), Kozuch (20), Brinker (7), Schaus (7), Dürr (libero) oraz Beier (2), Zautys i Hanke

Powiedzieli po meczu:
Giovani Guidetti (trener reprezentacji Niemiec): – Dzisiaj moja drużyna zrobiła to, co miała zrobić. Zawodniczki odreagowały wczorajszą porażkę. Każdy z nas był zakłopotany po wczorajszym meczu. Japonki grały bardzo dobrze, ale nie wystarczająco dobrze, popełniliśmy zbyt dużo błędów. Dzisiaj graliśmy zdecydowanie lepiej. To był łatwy mecz i cieszę się, że zawodniczki zrealizowały przedmeczowe założenia. Mam nadzieję, że jutro przeciwko Polsce zagramy podobnie. Analizowaliśmy wczorajszy mecz, musieliśmy poprawić atak oraz przyjęcie i to udało nam się zrobić.

Małgorzata Kożuch (kapitan reprezentacji Niemiec): – Jestem naprawdę szczęśliwa z tego zwycięstwa. Wczoraj przeanalizowałyśmy naszą porażkę i starałyśmy się wyeliminować błędy. Myślę, że będziemy grać z meczu na mecz coraz lepiej. Cieszę się, że udało nam się wygrać trzeciego seta, gdzie niemal do samego końca Tajwanki miały dwu-, trzypunktowe prowadzenie.

Kathleen Weiss (rozgrywająca reprezentacji Niemiec): – Jestem szczęśliwa, że wygrałyśmy 3:0. Zagrałyśmy dobre spotkanie. Miałyśmy momenty, w których grałyśmy słabo, ale mimo to udało się wygrać, dlatego jestem usatysfakcjonowana naszą postawą. Rozgrywająca zawsze wie co zrobić. Ja mam zawsze plan na mecz. Widzę, którym zawodniczkom nie idzie i wtedy szukam innych rozwiązań, tak aby zminimalizować nasze słabe punkty.

Norimas Sakakuchi (trener reprezentacji Tajwanu): – Dzisiaj powiedziałem moim zawodniczkom, żeby rozpoczęły grać twardo. Jednak na początku im to nie wyszło, a w trzecim secie było już za późno. Chen Wan Ting nie jest w dobrej formie, od kwietnia zmaga się z kontuzją kolana. Ma akupunkturę, ale ciągle ma problemy ze skakaniem.

Teng Yen Min (kapitan reprezentacji Tajwanu): – Jesteśmy niedojrzałą drużyną, ale poczujemy się lepiej, gdy wygramy mecz. Przygotowujemy się do meczów w Brazylii. Dzisiaj nie grałyśmy dobrze. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.