Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Spotkanie Japonia – Polska w statystykach

Spotkanie Japonia – Polska w statystykach

Siatkarki reprezentacji Polski po raz pierwszy w tegorocznym cyklu World Grand Prix zeszły z boiska pokonane. Lepsze okazały się Japonki. W statystykach okazały się lepsze w każdym niemal elemencie, poza blokiem, gdzie dominowały biało-czerwone.

Najlepiej punktującą zawodniczką w polskim zespole okazała się Katarzyna Gajgał, która zdobyła aż 19 punktów, drugą pod tym względem była Karolina Kosek, która dorzuciła 13 oczek. Kolejna polska środkowa – Agnieszka Bednarek-Kasza na swoje konto zapisała 11 udanych akcji. Dwucyfrowy wynik uzyskała też Anna Barańska, która punktowała 10 razy. W szeregach ekipy japońskiej najwięcej punktów zdobyła Saori Kimura, która zdobyła aż 22 oczka. Do tego 11 oczek dorzuciła jeszcze Kaori Inoue, a 10 Mai Yamaguchi. Niewiele by uzyskać dwucyfrowy wynik zabrakło Saori Sakodzie, która zapunktowała dziewięciokrotnie.

W ataku lepsze były azjatki, które na 139 prób udanie zakończyły 51, co dało im niespełna 37% skuteczność. Polki natomiast na 132 próby skończyły 47 i zanotowały niespełna 36% skuteczności. Indywidualnie najwięcej punktów tym elementem zdobyła w polskim zespole Karolina Kosek, która na 32 próby skończyła 12 ataków, co dało jej 37% skuteczności. 9 punktów zdobyła Katarzyna Gajgał, która atakowała 16 razy i skończyła mecz z 56% skutecznością. Tyle samo razy tym elementem punktowała też Anna Barańska, z tym, że potrzebowała na to aż 30 prób, co dało tej zawodniczce 30% efektywność. 8 punktów przy 16 próbach ( 50% ef.) zanotowała też na swoim koncie Agnieszka Bednarek-Kasza.
W ekipie japońskiej najwięcej razy zbijała Saori Kimura, która dostała do ataku 48 piłek. Skończyła 18, co dało jej 37%skuteczność. 10 razy udanie atakowała Mai Yamaguchi, która dostała 20 piłek i zanotowała równe 50% skuteczności. Na 28 prób ataku 8 powodzeniem zakończyła też Saori Sakoda, co dało jej 29% efektywność. Siedem punktów na konto swoje i drużyny wrzuciła też Kaori Inoue, która atakowała 14 razy (50% ef.)

Polki za to zdemolowały swoje rywalki w bloku, bowiem założyły im aż 17 ,,czap", przy 9 Japonek. W tym elemencie w polskiej ekipie dzieliła i rządziła Gajgał, która punktowo blokowała aż ośmiokrotnie. Trzykrotnie zatrzymała swoje rywalki także Agnieszka Bednarek-Kasza, a dwukrotnie Milena Sadurek. Po jednym punktowym bloku dorzuciły tez: Okuniewska, Kosek, Skowrońska-Dolata i Barańska. W szeregach japońskich cztery razy udanie blokowała Inoue. Po dwa razy polski atak zatrzymały Ai Yamamoto i Saori Kimura, a raz Erika Araki.W zagrywce Japonki punktowały sześciokrotnie, natomiast Polki trzykrotnie. Indywidualnie w japońskiej ekipie po dwa asy zaliczyły Yoshie Takeshita i Saori Kimura. Raz punktowo zaserwowały też Saori Sakoda i Mizuho Ishida. W polskiej ekipie dwa asy na swoje konto zapisała Katarzyna Gajgał, a jeden Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Japonki, co było do przewidzenia zdecydowanie przewyższały biało-czerwone w obronie. Podbiły ataki Polek aż 41 razy (przy 30 obronach biało-czerwonych), z czego aż 13 razy sama Yuko Sano. Do tego 9 obron dołożyła Kimura, a 7 Yamaguchi. Najlepiej broniącą w Polskim zespole była oczywiście Mariola Zenik, która 6 razy popisała udanymi interwencjami, o jedną mniej dołożyła też Anna Barańska.

Polki popełniły też zdecydowanie więcej własnych błędów, bo aż 28, przy zaledwie 14 przeciwniczek.

Punkty:

Saori Kimura 22                                          Katarzyna Gajgał 19
Kaori Inoue 11                                            Karolina Kosek 13
Mai Yamaguchi 10                                       Agnieszka Bednarek-Kasza 11

Atak:

Saori Kimura 18                                          Karolina Kosek 12
Mai Yamaguchi 10                                         Katarzyna Gajgał 9
Saori Sakoda 8                                             Anna Barańska 9

Blok:

Kaori Inoue 4                                             Katarzyna Gajgał 8
Ai Yamamoto 2                                           Agnieszka Bednarek-Kasza 3
Saori Kimura 2                                           Milena Sadurek 2

Zagrywka:

Saori Kimura 2                                                 Katarzyna Gajgał 2
Yoshie Takheshita 2                                          Katarzyna Skowrońska-Dolata  1 Saori Sakoda 1

Zobacz również:
WGP, gr. F: Japonki przerwały dobrą passę Polek

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved