Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Karolina Kosek: Dałyśmy z siebie wszystko

Karolina Kosek: Dałyśmy z siebie wszystko

Polskie siatkarki poniosły pierwszą porażkę w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne Jerzego Matlaka uległy Japonkom 1:3. - Bardzo ciężko było je dopaść, a co dopiero przytrzymać i dobić - powiedziała po meczu Karolina Kosek.

Przed pojedynkiem z siatkarkami z Kraju Kwitnącej Wiśni nasze zawodniczki miały na swoim koncie komplet zwycięstw, jednak dziś Japonki postawiły im bardzo wysoko poprzeczkę. Okazało się, że za wysoko. Podopieczne Jerzego Matlaka nie były w stanie poradzić sobie z szybką i kombinacyjną grą rywalek oraz miały kłopoty z przyjęciem zagrywki i kończeniem akcji. To wszystko spowodowało, iż Polki nie sprostały Azjatkom i przegrały 1:3. – Zabrakło wszystkiego po troszku. Japonki od samego początku narzuciły bardzo szybkie tempo gry. Grały bez przerwy na najwyższych obrotach i udało nam się zwyciężyć tylko w jednym secie. Uważam, że jak na ten etap przygotowań, to jest i tak bardzo pozytywne – mówiła tuż po zakończeniu spotkania Karolina Kosek.

Powszechnie wiadomo, że receptą na okazanie wyższości nad Japonkami jest trudna zagrywka, mocny atak i utrzymywanie kilkupunktowej przewagi tak, aby nie dać rozwinąć skrzydeł zawodniczkom z Azji. – Udało nam się to w trzecim secie, ale bardzo ciężko było je dopaść, a co dopiero – przytrzymać i dobić, także trzeba się cieszyć z wygranej w tym jednym secie – stwierdziła przyjmująca reprezentacji Polski.

Podczas turnieju w Japonii wiele mówi się o nienajlepszych warunkach, jakie gospodarze zaserwowali swoim rywalom. Czy to była jedna z przyczyn porażki biało-czerwonych? – Warunki nie są najlepsze, ale nie możemy się tym tłumaczyć. Myślę, że jeszcze nie jesteśmy na takim etapie zgrania i formy, żeby grać równo oraz stabilnie przez cały mecz. Jednak staramy się walczyć, dziś dałyśmy z siebie wszystko – zakończyła popularna „Kosa".

*Wypowiedzi: Polsat Sport

źródło: inf. własna, Polsat Sport