Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jerzy Matlak: Powodem przegranej były błędy własne

Jerzy Matlak: Powodem przegranej były błędy własne

fot. archiwum

Polki zanotowały na swoim koncie pierwszą przegraną w World Grand Prix. Przegrały w grupie F z Japonią 1:3 - Powodem naszej przegranej były błędy własne - podsumował na pomeczowej konferencji trener Jerzy Matlak.

Masayoshi Manabe (trener reprezentacji Japonii): – Bardzo się cieszę, że udało nam się pokonać Polską drużynę. Naszym głównym zadaniem było wykluczyć z gry Katarzynę Skowrońską-Dolatę i Annę Barańską. Przed początkiem czwartego seta powiedziałem zawodniczkom, by zagrały agresywniej w zagrywce oraz żeby uważały na blok i przyjęcie.

Erika Araki (kapitan reprezentacji Japonii): – Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się dzisiaj zwyciężyć, gdyż w przeszłości nie miałyśmy szczęścia do tej drużyny. Miałyśmy trochę problemów, ale udało nam się zagrać tak jak planowałyśmy.

Saori Sakoda (przyjmująca reprezentacji Japonii): – Słyszałam, że Polska drużyna ma bardzo wysoki blok, więc próbowałam przebić się przed tą „ścianę", co znacznie utrudniło mi zdobywanie punktów.Saori Kimura (przyjmująca reprezentacji Japonii): – To był trudny mecz, ale jestem szczęśliwa, że udało nam się wygrać. Przed spotkaniem analizowałyśmy kierunki ataków Polskich zawodniczek i nasz blok był skuteczniejszy. To sprawiło, że ja również miałam łatwiejsze zadanie.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski): – Gratulacje dla Japonek za dobrą grę. Ostatnim razem wygraliśmy, ale tym razem graliśmy w Japonii, co nie było dla nas ułatwieniem. Nie zaprezentowaliśmy się dziś tak dobrze jak w poprzednim spotkaniu z tą reprezentacją, ale będą jeszcze inne mecze i mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej. Powodem naszej przegranej były błędy własne. Popełniliśmy 29 błędów, podczas gdy Japonia tylko 14 i to było główną różnicą.

Katarzyna Skowrońska-Dolata (kapitan reprezentacji Polski): – Jest mi bardzo przykro, że przegrałyśmy ten ważny dla nas mecz, ale nadal mamy szansę na finał. Mamy kilka elementów do poprawienie i myślę, że jutro będzie o 100 procent lepiej niż dzisiaj, ponieważ według mnie nie zagrałyśmy dzisiaj dobrze. Drużyna z Japonii jak zwykle grała świetnie w obronie. To było niesamowite. Broniły prawie każdą piłkę i to było ich kluczem do sukcesu. Japonki nigdy nie były tak wysokie jak zawodniczki Europejskie, ale mimo to zawsze były to zawodniczki kompletne – w obronie, zagrywce i ataku. Kiedy nie jesteś zbyt wysoka musisz grać bardziej technicznie i one są w tym znakomite.

Zobacz również:
WGP: Japonki przerwały dobrą passę Polek

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved