Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wolny weekend siatkarzy, trzech odesłanych do kadry B

Wolny weekend siatkarzy, trzech odesłanych do kadry B

fot. archiwum

Po kolejnym tygodniu treningów i ogłoszeniu szerokiego składu na mistrzostwa świata polscy siatkarze otrzymali od Daniela Castellaniego weekend wolnego. Jednak już w poniedziałek spotkają się w Sopocie, gdzie w środę zagrają towarzysko z Brazylią.

Zainteresowanie spotkaniem w nowo wybudowanej hali Ergo Arena jest ogromne, o czym świadczy chociażby komplet 11 tysięcy wyprzedanych biletów. W Sopocie nie zobaczymy jednak całej wytypowanej wczoraj przez trenera ,,dziewiętnastki", bowiem trzech zawodników zostało odesłanych do kadry B – Fabian Drzyzga, Karol Kłos i Sebastian Świderski zostali oddelegowani do kadry B, która rozegra we wtorek i środę sparingi z reprezentacją Czech. – Ich występ przeciwko Brazylii byłby mało prawdopodobny, dlatego trener uznał, że najlepiej im zrobią występy w składzie drugiej kadry – przybliża Marek Brandt, kierownik reprezentacji.

O ile jednak w przypadku dwóch pierwszych zawodników nie jest to zaskoczenie, o tyle nazwisko Świderskiego może dziwić. Przypomnijmy jednak, że ten doświadczony zawodnik miał ostatnio ogromne problemy ze zdrowiem i dopiero próbuje odnaleźć formę.

Spotkanie z Brazylią zapowiada się naprawdę ciekawie, choć należy pamiętać, że oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata i są w fazie ciężkiego treningu siłowego. – W tym tygodniu zawodnicy dostali ostro w kość na siłowni, ilość nakładanych ciężarów osiągnęła apogeum. Od teraz obciążeń powinno być już mniej. To na pewno odbije się na meczowej dyspozycji, ale w końcu budujemy formę dopiero na mistrzostwa świata – dodaje Marek Brandt.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved