Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentant Portoryko zdyskwalifikowany za doping

Reprezentant Portoryko zdyskwalifikowany za doping

fot. FIVB

Przypadki stosowania niedozwolonego dopingu  w piłce siatkowej wykrywane są niezwykle rzadko. Niestety, znajdują się zawodnicy, którzy w nieuczciwy sposób chcą uzyskać przewagę nad rywalami lub nie zważają na to, jakie leki i odzywki przyjmują.

Gregory Berrios, libero reprezentacji Portoryko, został zdyskwalifikowany przez FIVB na okres trzech miesięcy. Kara rozpoczęła się z dniem 13 lipca, tak więc zawodnik na pewno nie wystąpi we Włoszech w turnieju finałowym mistrzostw świata. Portorykańczycy zagrają tam w grupie C z Rosja, Australią i Kamerunem.

W organizmie Berriosa wykryto zakazany przez FIVB związek N-Didesmethylsibutratminę podczas kontroli antydopingowej w Pan American Cup, które odbywały w San Juan w Portoryko. Zawodnika tymczasowo zawieszono, a niedawno FIVB potwierdziła winę zawodnika i zdyskwalifikowała go na trzy miesiące, wliczając okres zawieszenia w poczet kary.

Komisja antydopingowa FIVB ustaliła, że celem zawodnika nie była poprawa swojej zdolności fizycznej i osiągnięcie lepszych wyników sportowych. Niedozwolona substancja znalazła się w organizmie zawodnika podczas zaniedbań w przyjmowaniu suplementów diety. Stąd tak niska jak na doping kara.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved