Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Porażka polskich juniorów z Argentyną

Porażka polskich juniorów z Argentyną

W kolejnym kontrolnym meczu przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów Polacy przegrali tym razem z Argentyną 1:3. Jedynie trzeci set zakończył się zwycięstwem naszych zawodników, w pozostałych musieli uznać wyższość rywali.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, bowiem po serii problemów z przyjęciem u rywali prowadzili już 4:1. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga Albicelestes wynosiła już cztery punkty (8:4). Po powrocie na boisko Polacy rzucili się do odrabiania strat i także dzięki błędom Argentyńczyków wkrótce zrobiło się już tylko 8:7. Kilka minut później jednak na Argentyński blok dwukrotnie nadział się Mateusz Piotrowski i tablica pokazywała wynik 15:12 dla gości, a za chwilę obie ekipy zeszły na przerwę techniczną (16:12). Seria błędów rywali pozwoliła wkrótce biało-czerwonym nieco się zbliżyć ( 17:15). Dalsza część seta toczyła się jednak już pod dyktando siatkarzy z Ameryki południowej, którzy popisywali się znakomitymi akcjami w bloku i obronie. Ostatecznie wygrali oni tę partię do 19.

W secie numer dwa trener Grzegorz Ryś od początku desygnował do gry Kacpra Gonciarza, Tomasza Kalembkę i Kamila Długosza. Podobnie jak poprzedni nie rozpoczął się on najlepiej dla Polski, która przegrywała już 7:3 i 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko Polacy ruszyli do odrabiania strat i m.in. dzięki dobrej grze Kamila Długosza udało się zbliżyć na dwa punkty (13:11). O czas natychmiast poprosił trener reprezentacji Argentyny i można powiedzieć, że się opłaciło, bowiem chwilę później było już 16:11 i druga przerwa techniczna. Po powrocie na boisko Polacy dalej próbowali walczyć o odrobienie strat i e efekcie wkrótce na tablicy był już remis po 21. Zaciętą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli Argentyńczycy, którzy triumfowali 25:23.

W trzeciej partii na pozycji libero Kaczmarka zmienił Olenderek. Rozpoczęła się ona po myśli biało-czerwonych, którzy po udanym bloku na Castellanim prowadzili już 5:1. Na pierwszej przerwie technicznej młodzi Polacy prowadzili 8:4. Po niej dalej utrzymywali swoją przewagę, a nawet na drugiej przerwie technicznej powiększyli ją do pięciu oczek (16:11). Po niej obraz gry dalej się nie zmienił, Polacy spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i ostatecznie wygrali 25:20.

Niezwykle zacięty początek miała czwarta odsłona tego meczu. Żadna z ekip nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Na pierwszej przerwie technicznej o jedno oczko lepsi byli zawodnicy z Argentyny, którzy tuz po niej ruszyli do ataku. Na tablicy pojawił się wynik 10:7 dla gości, co zmusiło Grzegorza Rysia do wzięcia czasu. Nie wiele to jednak pomogło, bowiem Albicelestes dalej utrzymywali przewagę. Utrzymali ją także na drugiej przerwie technicznej. Tuż po niej wygrali oni dwie kolejne akcje i zrobiło się 18:13. Pozwoliło to gościom spokojnie kontrolować końcówkę meczu, a dodatkowo na prawym skrzydle nieźle radził sobie Castellani i w efekcie wygrali oni tę partię do 19 i cały mecz 3:1.

Polska – Argentyna 1:3
(19:25, 23:25, 25:20, 19:25)

Polska: Mika, Buchowski, Nożewski, Piotrowski, Szczurek, Hain, Kaczmarek (libero) oraz Gonciarz, Kalembka, Długosz, Modzelewski, Bachmatiuk