Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polki lepsze od rywalek we wszystkich elementach

Polki lepsze od rywalek we wszystkich elementach

Polki gładko pokonały Tajwan w czwartym spotkaniu cyklu Word Grand Prix i są na najlepszej drodze, by awansować do turnieju finałowego. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że siłą naszego zespołu przy dobrym przyjęciu jest zrównoważony atak.

Najlepiej punktującą polską zawodniczką była Anna Barańska, która zdobyła 12 oczek, z czego 11 atakiem (przy skuteczności 46%). Niewiele ustępowały jej koleżanki. Katarzyna Skowrońska-Dolata zapisała na swoim koncie 11 punktów (7 z ataku), a Agnieszka Bednarek-Kasza dołożyła do dorobku zespołu 10 oczek. Najskuteczniej atakowała jednak grająca ponownie na przyjęciu Joanna Kaczor, która posyłała piłki w pole rywalek z bardzo wysoką skutecznością 89% (skończone 8 ataków na 9 prób).

Nasze zawodniczki miały przewagę nad reprezentacją Tajwanu w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, jednak szczególnie wyraźna była ich dominacja w ataku. Dość powiedzieć, że Polki zdobyły ten sposób 44 oczka (skuteczność zespołu 59%), podczas gdy ich rywalki – zaledwie 26 punktów (30% skuteczności).

Polki górowały nad Azjatkami również w bloku i w zagrywce. Katarzyna Gajgał trzy razy zatrzymywała tajwańskie ataki, swoje ręce przykładały też Agnieszka Bednarek-Kasza (2 pkt) i Katarzyna Skorupa (1 pkt). W polu zagrywki natomiast bardzo dobrze spisywała się Skowrońska-Dolata, która trzykrotnie ustrzeliła przyjmujące po drugiej stronie siatki. Po jednym asie zanotowały też Kaczor i Gajgał.Jedyny element, w którym Tajwan uzyskał wynik zbliżony do Polek to błędy własne. Nasza drużyna oddała rywalkom 17 oczek, natomiast sama uzyskała w ten sposób 18 punktów.

      POLSKA             TAJWAN
Punkty:
1. Anna Barańska 12 pkt 1. TSAI Yin Feng 10 pkt
2. Katarzyna Skowrońska 11 2. CHEN Wan Ting 9
3. Agnieszka Bednarek-Kasza 10 3. WU Ko Jou 6
Atak:
1. Anna Barańska 11 pkt 1. TSAI Yin Feng 7 pkt
2. Joanna Kaczor 8 2. CHEN Wan Ting 7
3. Agnieszka Bednarek-Kasza 8 3. WU Ko Jou 5
Blok:
1. Katarzyna Gajgał 3 pkt 1. TSAI Yin Feng 2 pkt
2. Agnieszka Bednarek-Kasza 2 2. CHEN Wan Ting 1
3. Katarzyna Skorupa 1 3. WU Ko Jou 1
Zagrywka:
1. Katarzyna Skowrońska 3 pkt 1. TSAI Yin Feng 1 pkt
2. Joanna Kaczor 1 2. CHEN Wan Ting 1
3. Katarzyna Skorupa 1

Zobacz również
WGP, gr. F: Spacerek Polek w meczu z Tajwanem

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved