Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME mężczyzn: Tylko jedna polska para będzie walczyła dalej

ME mężczyzn: Tylko jedna polska para będzie walczyła dalej

Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła przegrali swoje trzecie spotkanie grupowe i odpadli z dalszych gier o mistrzostwo Europy. Awans do 1/8 finału już wcześniej zapewnili sobie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, dziś pokonali rywali po raz kolejny po tie-breaku.

Po dwóch wczorajszych porażkach ostatnią szansą na wywalczenie awansu do 1/8 finału mistrzostw Europy dla Jakuba Szałankiewicza i Michała Kądzioły było zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym. Niestety, Polacy dość szybko ulegli niemieckiej parze Matysik/Walkenhorst w setach do 16 i 11 i żegnają się już z turniejem. Polska para zostanie sklasyfikowana w tych mistrzostwach Europy na miejscach 19-24.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awans do dalszych gier zapewnili sobie już wczoraj. Dziś w meczu, który decydował o pierwszym miejscu w tabeli przeciwnikami Polaków byli Łotysze Samoilovs/Sorokins. Wyrównany pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Polacy stracili jednopunktowe prowadzenie, a ich rywale zdobyli kilka punktów z rzędu prowadząc już 20:17. Naszym zawodnikom udało się obronić dwie piłki setowa, jednak przy trzeciej byli już bezradni. W drugim secie Polacy prowadzili niemal przez cały czas, jednak w końcówce Łotysze ich dogonili i mieli nawet piłkę meczową. Grzegorz i Mariusz jednak przełamali serwis rywali i zakończyli tego seta zwycięstwem doprowadzając do kolejnego tie-breaka z rzędu. W trzecim secie to Polacy dyktowali warunki i stopniowo powiększali swoją przewagę. W końcówce Łotysze jednak zdołali odrobić straty, mimo to Fijałek i Prudel po trzech przegranych tie-breakach w Starych Jabłonkach tym razem wygrali trzeciego tie-breaka w Berlinie. Jutrzejszego rywala Polaków w 1/8 finału wyłoni losowanie.