Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Wierzbowski: Chciałbym jak najwięcej grać

Krzysztof Wierzbowski: Chciałbym jak najwięcej grać

fot. archiwum

Krzysztof Wierzbowski przeniósł się z Częstochowy do Warszawy. Spotka się tam z byłym trenerem AZS-u Częstochowa - Radosławem Panasem, a o miejsce w „szóstce" będzie rywalizował m.in. ze Zbigniewem Bartmanem.

– Przede wszystkim chciałbym jak najwięcej grać – przyznaje zawodnik w rozmowie z Przeglądem Sportowym. – W Politechnice, oprócz mnie, jeszcze trzech zawodników będzie walczyło o miejsce w wyjściowej szóstce na pozycji przyjmującego. Z pewnością liderem będzie Zbigniew Bartman. Reszta będzie musiała walczyć o swoje miejsce w składzie.

Krzysztof Wierzbowski wraz z zespołem zajął piąte miejsce podczas akademickich mistrzostw Europy. Nie ukrywa, że ta pozycja nie zadowoliła ani jego, ani jego kolegów.
– Chcieliśmy wygrać te mistrzostwa, bo to prestiżowa impreza. Rzadko nadarza się okazja do rywalizacji z zespołami z Europy, czy to w przypadku siatkówki akademickiej czy reprezentacji seniorów. Po bardzo zaciętej walce przegraliśmy mecz ćwierćfinałowy z Rosjanami, którzy później zdobyli tytuł akademickich mistrzów Europy. Nie jesteśmy do końca zadowoleni z piątej lokaty, ale dawaliśmy z siebie wszystko.

Pytany o szansę warszawskiej Politechniki zawodnik podkreśla, że dla samej drużyny jest to wielka niewiadoma. – Skład jest specyficzny, bo w większości złożony z młodych zawodników. Funkcjonowanie tego systemu stanowi duży znak zapytania. Na przyjęciu mamy aż czterech młodych. Damian Wojtaszek na pozycji libero na pewno sobie poradzi, bo dobrze spisywał się także w ostatnim sezonie. Sam jestem ciekaw, jak zaprezentuje się cała drużyna.* cała rozmowa Edyty Kowalczyk w serwisie sports.pl

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved