Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bułgarzy martwią się o Żekowa

Bułgarzy martwią się o Żekowa

fot. archiwum

Rozgrywający reprezentacji Bułgarii Andrej Żekow kilka dni temu doznał kontuzji mięśni brzucha. Początkowo mówiono o trzech dniach przerwy, w czwartek okazało się, że niezbędna jest konsultacja w klinice w Paryżu i dłuższy rozbrat z treningami.

Bułgarskich fanów siatkówki ogarnęła panika. Pierwszy rozgrywający Andrej Żekow doznał urazu mięśni brzucha i od kilku dni nie bierze udziału w treningach. – Problem jest widoczny, ale na razie nie ma żadnej konkretnej diagnozy. Więcej będziemy wiedzieli po badaniach w Paryżu, w ten weekend – informuje lekarz kadry Bułgarii Dinko Zahariew.

Kłopoty pojawiły się 6 dni temu i lekarz wysłał Żekowa na kilkudniowy wypoczynek sądząc, że ból może być kwestią przeciążenia. Ból jednak nie minął i zdecydowano się poprosić o konsultację specjalistów z Paryża. – Jestem przekonany, że to nic poważnego i za kilka dni Żekow wróci do regularnych ćwiczeń – uważa Zahariew. – Z pewnością też weźmie udział w październikowych mistrzostwach świata – uspokaja.

Kilka dni temu na badaniach w Bolonii był inny siatkarz bułgarskiej kadry, atakujący Wladimir Nikołow, który co jakiś czas odczuwa dolegliwości w prawym barku. – To były tylko kontrolne testy, wszystko jest w porządku. Na dziś jedyny problem zdrowotny naszej grupy dotyczy Andreja Żekowa – zapewnia reprezentacyjny lekarz.Wiadomo jednak, że kapitan Bułgarów musi oszczędzać bark i otrzymał specjalny zestaw indywidualnych ćwiczeń, które pozwolą mu uniknąć bólu i dobrze przygotować się do światowego czempionatu.

Autor: Ilona Kobus – plusliga.pl

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved