Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlani Toruń chcą walczyć o środek tabeli II ligi

Budowlani Toruń chcą walczyć o środek tabeli II ligi

fot. archiwum

Grupa młodych, ambitnych zawodniczek Budowlanych rozpoczęła przygotowania do sezonu. Dwanaście siatkarek wzięło udział w pierwszym treningu Budowlanych Toruń. - Celem będzie utrzymanie się w lidze, w okolicach środka tabeli - dodał Mariusz Soja.

Jeszcze kilka tygodni temu w ogóle nie brano pod uwagę rozpoczęcia przygotowań do sezonu przez drużynę toruńskich siatkarek. Nie było bowiem pewne, czy klub udźwignie ciężar finansowania zespołu nie tylko w pierwszej lidze, ale także na niższym szczeblu. Po wielu dniach niepewności pojawiły się jednak pozytywne informacje. Budowlani, klub grający w ubiegłym sezonie w pierwszej lidze, dokonał zamiany miejsc z drugoligową Spartą Warszawa. Co więcej, pomoc finansową siatkarkom obiecało miasto. W miniony wtorek doszło więc do pierwszego, długo wyczekiwanego, spotkania siatkarek ze sztabem szkoleniowym. W grupie dwunastu siatkarek nie było już kilku tych najbardziej doświadczonych, które w najtrudniejszych momentach brały na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów. Pojawiły się za to młode i utalentowane wychowanki.

Nakreśliliśmy sobie pewne sprawy – przyznał po spotkaniu Mariusz Soja, trener Budowlanych. – Chcielibyśmy, aby dziewczyny były zaangażowane, bowiem ten sezon będzie zupełnie różnił się od poprzedniego. Co innego, gdy spada się z ligi, a co innego, gdy w tej lidze nie jest się w stanie wystartować. Nie chcielibyśmy, aby ogranym zawodniczkom zabrakło mobilizacji. Myślę jednak, że tego unikniemy, bo ta grupa dziewczyn jest bardzo ambitna.

Celem będzie utrzymanie się w lidze, w okolicach środka tabeli – dodał Mariusz Soja. Rozpoczęte już przygotowania mają przybliżyć drużynę do osiągnięcia tego celu. – Jeżeli pogoda pozwoli dużo czasu będziemy spędzali w terenie – stwierdził pierwszy trener Budowlanych. – Skupimy się na wytrzymałości i sile. Tak będzie aż do wyjazdu na obóz. Do tego czasu być może wejdziemy jeszcze na parkiet, żeby „poobcować" trochę z piłkami.Skład Budowlanych Toruń:
W pierwszym treningu udział brały następujące zawodniczki: D. Lewandowska, J. Sobczak, P. Kowalska, M. Wiśniewska, A. Sikorska, A. Radzikowska, P. Kotłowska, J. Lis, P. Krysiak, I. Adamowicz, O. Dudkowska, K. Brzyska.
Od poniedziałku do drużyny dołączą jeszcze: A. Lewandowska i A. Stężewska.

Więcej w "Nowościach"

źródło: Nowości

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved