Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TPS Rumia szykuje skład i halę na rozgrywki PlusLigi

TPS Rumia szykuje skład i halę na rozgrywki PlusLigi

fot. archiwum

Siatkarki TPS Rumia szlifują formę przed rozgrywkami PlusLigi Kobiet na obozie przygotowawczym w Zakopanem. Oprócz poszukiwań nowych zawodniczek szefowie beniaminka stoją przed niełatwym zadaniem dostosowania hali do wymogów ekstraklasy.

Po szczęśliwym zakończeniu poprzedniego sezonu, w którym TPS Rumia wywalczył awans do PlusLigi Kobiet, w zespole zachodzą poważne zmiany. Drużynę opuściły już Kinga Kasprzak, która przeszła do zespołu wicemistrza Polski, Muszynianki Muszyna, Małgorzata Lubera, która zagra w Piecobiogazie Murowana Goślina oraz Małgorzata Skorupa, która przenosi się do Legionowa. Wolną zawodniczką jest również Alicja Modrzejewska, a karierę siatkarską postanowiła zakończyć Adrianna Niekurzak.

W ich miejsce w zespole z Rumi pojawiły się dwie siatkarki Muszynianki – Dorota Pykosz oraz Marta Solipiwko. W zespole beniaminka wystąpią również Ewelina Toborek z Trefla Sopot, Justyna Ordak ze Stali Mielec oraz Paulina Gajewska z AZS Białystok. Z zespołem do Zakopanego pojechały również trzy młode siatkarki: Aleksandra Szymańska z Gedanii Żukowo, Marcelina Krukowska ze Zrywu Volley Iława oraz siatkarka SMS Sosnowiec – Ewelina Mikołajewska. Jest wielce prawdopodobne, że zawodniczki te zwiążą się z zespołem TPS na dłużej. – Wszystko będzie zależne od budżetu. Zasób finansowy, którym dysponuje klub, pozwolił na transfery, dzięki którym zespół ma prowadzić równorzędną walkę w najwyższym cyklu rozgrywek. Jeżeli środki na to pozwolą, nie miałbym nic przeciwko temu, aby dołączyły do zespołu kolejne zawodniczki, które wzmocniłyby drużynę – mówi trener Jerzy Skrobecki.

Z Zakopanego siatkarki beniaminka PlusLigi wrócą 20 sierpnia. Trener Jerzy Skrobecki zapowiada, że jego zespół w najbliższym sezonie będzie walczył o miejsce w pierwszej ósemce, by uniknąć gier o utrzymanie. Zanim to jednak nastąpi działacze z Rumi muszą dostosować halę do wymogów ekstraklasy. Chodzi o powiększenie liczby miejsc dla publiczności, rozjaśnienie sztucznego oświetlenia oraz o zakup i późniejsze wyłożenie specjalnej wykładziny na której grać będą siatkarki.źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna, moja-rumia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved