Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Śląski mariaż czyli Silesia Volley

Śląski mariaż czyli Silesia Volley

fot. archiwum

Od czasu Kolejarza Katowice, który zbankrutował w 1999 roku żaden śląski zespół nie grał na najwyższym szczeblu żeńskich rozgrywek. Chcą to  wkrótce zmienić działacze MOSiR-u Mysłowice i Sokoła Chorzów, którzy łącząc siły powołali do życia zespół Silesia Volley.

Tak naprawdę to my wyszliśmy z inicjatywą połączenia. Pierwsze rozmowy zaczęły się bodaj dwa lata temu. Na razie jesteśmy jak młode małżeństwo. Układa nam się wspaniale, a uczucie kwitnie – uśmiecha się Przemysław Reszka, członek zarządu Sokoła.

– Na razie podpisaliśmy porozumienie o współpracy na najbliższe trzy lata. Połączyliśmy wszystkie nasze siły, bo współpraca dotyczy też drugiej drużyny oraz zespołów juniorskich – podkreśla w rozmowie z gazeta.pl Sebastian Michalak, trener zespołu, związany wcześniej z MOSiR-em.

Zespół pierwszą rundę zagra na parkiecie w Chorzowie, na drugą przeniesie się do hali w Mysłowicach. Odwrotnie grać będą drugoligowe rezerwy a więc żadna z hal nie będzie stała pusta. Działacze nie przewidują też sprzeciwu kibiców wobec takiej sportowej fuzji. – Fani wypowiadają się o naszym pomyśle bardzo ciepło. Mamy nadzieję, ze dzięki fuzji zyskamy wielu nowych sympatyków – mówi działacz z Chorzowa i zdradza, że klub chciałby zaprosić do współpracy jedną ze śląskich uczelni. – Dzięki temu zyskalibyśmy dodatkowy atut przy pozyskiwaniu nowych zawodniczek – dodaje.Zespół mają zasilić m.in. dwie siatkarki z bogatym doświadczeniem ekstraklasowym Iwona Niedźwiecka (gra dziś pod nazwiskiem Kandora) oraz Mariola WojtowiczTakich siatkarek Mysłowice i Chorzów jeszcze nie widziały. Nasze ambicje sięgają ekstraklasy, ale to zadanie na kilka najbliższych lat – uważa Michalak.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved